Środa, 20.02.2019

Lubelskie: Najwyższa emerytura wynosi - 21 tys. zł, najniższa - ...2 gr

  • 13.09.2018, 10:05
  • DSO
Lubelskie: Najwyższa emerytura wynosi - 21 tys. zł, najniższa - ...2 gr
Ponad 21 tysięcy złotych - tyle wynosi najwyższa emerytura wypłacana w województwie lubelskim. Pobiera ją mężczyzna, który przeszedł na emeryturę dopiero w wieku 81 lat - po przepracowaniu ponad 61 lat.

Tym samym senior z Lubelszczyzny jest jedną z najhojniej wynagradzanych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych osób w kraju. Natomiast najniższe świadczenie w naszym regionie wynosi zaledwie 2 grosze. I właściwie trudno to nazwać emeryturą, bo kobieta, która je dostaje przez całe swoje życie odprowadziła do ZUS składkę w wysokości zaledwie kilku złotych - za jeden dzień pracy. 

Tajemnica wysokiego świadczenia - to matematyka. Zasada jest prosta - im dłużej będziemy pracować, tym więcej dostaniemy. Mówi Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim:


Przypominamy, że obecnie kobiety mogą przejść na emeryturę w wieku 60 lat, a mężczyźnie w wieku 65 lat.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe