Środa, 20.02.2019

Chełm najbardziej zanieczyszczonym miastem w województwie! Raport NIK

  • 12.09.2018, 07:24
  • DSO
Chełm najbardziej zanieczyszczonym miastem w województwie! Raport NIK
Jakość powietrza w Polsce pozostawia wiele do życzenia - informuje Najwyższa Izba Kontroli. Najgorzej jest na południu kraju, ale nasze województwo nie jest wyjątkiem.

Chełm okazuje się najbardziej zanieczyszczonym miastem na Lubelszczyźnie jeśli chodzi o stężenie pyłów PM10 w powietrzu - informuje Najwyższa Izba Kontroli. Chodzi o te, które mogą docierać do górnych płuc oddechowych i płuc. Aż 48 dni w roku dopuszczalna norma została przekroczona. Z kolei powietrze najbardziej zanieczyszczone rakotwórczym benzopirenem - biorąc pod uwagę wszystkie większe miasta województwa lubelskiego - jest w Białej Podlaskiej. 

Jakość powietrza w całej Polsce pozostawia wiele do życzenia - najgorzej jest na południu kraju. Najczęstszymi przyczynami przekroczeń dopuszczalnych poziomów jest emisja związana z indywidualnym ogrzewaniem budynków.

NIK alarmuje: osiągnięcie wymaganych poziomów redukcji emisji pyłów i benzoapirenu może zająć - w skali poszczególnych województw - od 24 do niemal 100 lat.
 

Pełen raport NIK znajdziecie tu -> Dbaj o zdrowie - nie oddychaj

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zasmucony Johny
Zasmucony Johny 16.09.2018, 19:23
A władze miasta są prze szczęśliwe z pozyskiwanych środków unijnych, Brawo. Ale jak była szansa na choćby trochę czystsze powietrze, to położyły na łopatki dofinansowanie na solary. Dwa lata minęły, w innych miastach już brakuje miejsc na dachach na panele, a w Chełmie zadowolony pan G., twierdzi, że nie dał doopy przy środkach na Panele :(
Roman
Roman 12.09.2018, 22:44
Palenie śmieci plastików za posesjami w okalających Chełm wioskach Strupin , Zawadówka łuny dymu widoczne z wielu kilometrów dziś jeździłem rowerkiem godzina 18 trzeba było szybko wracać palenie śmieci za posesjami na Strupnie. Palenie odbywa się codziennie wieczorkiem. Do straży miejskiej notoryczne palenie plastików domki opodal dworca Chełm Miasto. Panowie są środki prawne żeby to zlikwidować trzeba tylko chcieć

Pozostałe