Środa, 20.02.2019

Idzie nowe. Powiat i miasto budują chodniki.

  • 11.09.2018, 08:05 (aktualizacja 11.09.2018 08:12)
  • DSO
Idzie nowe. Powiat i miasto budują chodniki.
W naszym regionie przybędzie chodników. Władze powiatu oraz chełmski ratusz planują nowe ciągi piesze.

Chodniki pojawią się w miejscowości Rożdżałów i Pokrówka. Powinny zostać ułożone do 10 grudnia. Powiat ogłosił właśnie przetarg na ich budowę.

W remont i przebudowę chodników inwestuje też chełmski ratusz. Chodzi m.in. o te wzdłuż ul. Przemysłowej – na odcinku od ul. Rolniczej do Wołyńskiej (po nieparzystej stronie drogi), a także wzdłuż ulic - Zachodniej i Szarych Szeregów. Przebudowany ma zostać także chodnik przy ul. Jordana, Rolniczej oraz ścieżka dla pieszych między ul. Wirskiego i Lwowską. 

Chodniki na pewno wpłyną na poprawę bezpieczeństwa pieszych. Z policyjnych statystyk wynika, że w ubiegłym roku - w całym kraju - doszło do ponad 8 tysięcy wypadków z udziałem pieszych (to 25 proc ogółu), w których zginęło prawie 900 osób, a ponad 7 tysięcy zostało rannych.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe