Piątek, 22.03.2019

Dożynki Powiatowe odwołane - wszystko przez ASF

  • 10.08.2018, 12:04 (aktualizacja 10.08.2018 12:31)
Dożynki Powiatowe odwołane - wszystko przez ASF
Rejowiec, gdzie miała odbyć się powiatowa impreza, znalazł się w tzw. obszarze zapowietrzonym.

Tegoroczne Powiatowe Święto Plonów, które miało się odbyć w miejscowości Rejowiec, zostało odwołane. Wszystko przez wirus Afrykańskiego Pomoru Świń. Lekarze weterynarii wykryli dwa nowe ogniska wirusa w miejscowości Hruszów w gminie Rejowiec i włączyli cały przyległy teren do tzw. obszaru zapowietrzonego.

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

Mówi Grzegorz Dudczak, pełniący obowiązki dyrektora Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Chełmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Ta sama zasada dotyczy imprez gminnych. Jeśli gmina znajduje się w obszarze zapowietrzonym - nie będzie mogła zorganizować dożynek.

Decyzja władz powiatu wywołała spore kontrowersje, bo przecież wirus ASF nie zagraża ludziom. Decyzja wojewody w tej sprawie jest jednak ostateczna.

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe