Piątek, 22.03.2019

Zakończyła się budowa chełmskiego kolumbarium

  • 8.08.2018, 12:13
Zakończyła się budowa chełmskiego kolumbarium
W wakacje na cmentarzu komunalnym powstało 9 kolejnych segmentów, w których znalazło się 312 nisz na urny. 

Zakończył się drugi i ostatni etap prac związanych z budową kolumbarium na cmentarzu komunalnym przy ul. Mościckiego w Chełmie. Inwestycję muszą jeszcze tylko zatwierdzić pracownicy nadzoru budowlanego. 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut

W wakacje na cmentarzu powstało 9 segmentów, w których znalazło się 312 nisz na urny. Wszystkich nisz jest 744 - do każdej może wejść nawet 4 urny. Na cmentarzu pojawiły się też nowe ławki i krzewy ozdobne.

Realizacja drugiego etapu inwestycji kosztowała około 800 tysięcy złotych. Natomiast łączny koszt budowy kolumbarium to ponad 2 miliony złotych. Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie jest jednym z pierwszych zarządców cmentarzy na terenie naszego województwa, który zrealizował taką inwestycję. 

Przypominamy, że jednorazowa opłata za udostępnienie niszy wynosi 2700 złotych brutto. Dodatkowo, za każdy pochówek trzeba będzie uiścić opłatę na utrzymanie cmentarza - według obowiązujących stawek. Wybierając niszę w kolumbarium, unikniemy dodatkowej opłaty w wysokości 510 złotych za użytkowanie grobu na dalsze 20 lat (opłata ta dotyczy tylko grobów jednomiejscowych).

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe