Sobota, 19.10.2019

Wykończenie balkonu - co warto wiedzieć?

  • 08.08.2018, 08:47 (aktualizacja 08.08.2018, 10:13)
  • Artykuł partnera
Wykończenie balkonu - co warto wiedzieć?
W dzisiejszych czasach niemalże w każdym projekcie domu rodzinnego uwzględniony jest taras lub balkon. Taka dodatkowa przestrzeń nie tylko podnosi walory estetyczne samego budynku, lecz stanowi także idealne miejsce do spędzania letnich wieczorów. Wykonanie balkonu i jego prawidłowa obróbka wbrew pozorom do łatwych nie należą, dlatego warto poszukać fachowca, który zna się na rzeczy.

Jak dobrze zaprojektować balkon?

Zaprojektowanie balkonu, jak i późniejsze jego wykonanie jest naprawdę trudną sztuką. Prawidłowo wykonana konstrukcja musi mieć:

  • prawidłowo wykonany system hydroizolacji,
  • prawidłowo wykonane warstwy,
  • starannie ułożone płytki i stabilną balustradę.

Kluczowym elementem dla trwałości balkonu będą miały obróbki blacharskie, o których nie należy zapominać. W tym celu warto skontaktować się z fachowcami, którzy poradzą sobie z wykonaniem nawet niestandardowych zabezpieczeń. Warto też zajrzeć na stronę http://zaginamy.pl/.

Obróbka blacharska - czy to konieczność?

Można powiedzieć, że nie, bo przecież każdy decyduje sam o tym, jak zostanie zabezpieczony jego balkon. Chcąc, by konstrukcja była solidnie wykonana, a przede wszystkim trwała, należy prawidłowo zabezpieczyć krawędzie płyty balkonowej, by woda nie miała możliwości wnikania pomiędzy warstwy. Na pewno wykonanie specjalnych okuć z wybranego rodzaju blachy nie będzie wiązało się z dużym nakładem finansowym, więc nie należy pomijać tej czynności dla własnego dobra.

Uszkodzone obróbki blacharskie

Z racji, iż nic nie trwa wiecznie, z czasem obróbki blacharskie mogą korodować i nie dość, że nie będą estetycznie wyglądały, to na pewno nie będą odpowiednio chronić balkonu. W sytuacji, gdy pojawi się rdza, należy je wymienić na nowe. Niestety często okazuje się, że zabezpieczenia balkonu są po prostu nieprawidłowo wykonane, a silikon, który ma uszczelniać krawędzie, nie jest dobrze dobrany. By zyskać pewność, iż balkon będzie wykonany solidnie, prace należy zlecić dekarzowi z doświadczeniem. Przede wszystkim nie warto oszczędzać na materiale.

Jak zapobiec korozji?

Obróbki blacharskie balkonów często korodują z powodu nieprawidłowego ich zamontowania bądź użycia nieodpowiedniej blachy. By wyeliminować konieczność ponownej wymiany okuć, należy:

  • zadbać by prace były wykonane starannie, przy użyciu najwyższej jakości materiałów,
  • dodatkowo zabezpieczyć okapniki preparatami antykorozyjnymi,
  • mocować blachę tylko i wyłącznie do suchego podłoża,
  • zadbać by spadki powierzchni były takie jak należy.

Prócz blachy stalowej, okapniki mogą być wykonane także z aluminiowych profili brzegowych, które charakteryzują się większą odpornością na działanie czynników atmosferycznych.

Ile kosztuje obróbka balkonu?

W kwestii ceny nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy od wielkości balkonu oraz materiałów, jakie zostaną użyte. Mając w planach wykonanie takich prac, zawsze można poprosić wybraną firmę o dokonanie wyceny, by zyskać jasny obraz sytuacji. Koszty jednak nie będą na pewno wygórowane.

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe