Piątek, 22.03.2019

Zamiast płotu - zakup bydła. Radni apelują w sprawie walki z ASF.

  • 11.07.2018, 11:04
  • DSO
Zamiast płotu - zakup bydła. Radni apelują w sprawie walki z ASF.
Zamiast wydawać miliony złotych na budowę płotu przy wschodniej granicy Polski, lepiej przeznaczyć te pieniądze na zakup bydła dla gospodarstw, które chcą zmienić profil produkcji - apelują do Ministra Rolnictwa radni Województwa Lubelskiego. W ten sposób chcą pomóc rolnikom, którzy ponieśli straty, spowodowane wirusem ASF.

Radni argumentują, że tylko 13 procent przypadków wirusa wykryto w odległości mniejszej niż 10 km od granicy państwa. Natomiast średnia odległość od granicy miejsca, w którym znaleziono padłego dzika, to 70 km.

Zdaniem radnych sejmiku, rząd powinien uruchomić też dodatkowe laboratoria, specjalizujące się w badaniu próbek na obecność afrykańskiego pomoru świń.

Od początku roku w województwie lubelskim stwierdzono już 23 ogniska wirusa, z czego ponad połowa dotyczy naszego regionu - Chełma i okolic. ASF coraz częściej atakuje duże gospodarstwa. Średnia liczba świń w zainfekowanym gospodarstwie wzrosła do 360 sztuk.
 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe