Piątek, 22.03.2019

Chełm: Ponad 100 nowych miejsc w miejskim żłobku

  • 10.07.2018, 14:27
  • DSO
Chełm: Ponad 100 nowych miejsc w miejskim żłobku
Chełmski ratusz ogłosił przetarg na rozbudowę żłobka miejskiego 'Chełmskie Niedźwiadki'.

Przebudowany ma zostać cały budynek, tak żeby żłobek mógł łącznie przyjąć 110-cioro dzieci.  Obecnie w placówce jest miejsce dla 40 maluchów. Przy budynku powstaną nowe klatki schodowe i winda dla niepełnosprawnych, w żłobku będzie nowa instalacja centralnego ogrzewania, wymienione zostaną też stare okna i drzwi. 

Do tej pory udało się zakończyć prace remontowe przy zatoczkach parkingowych i wjeździe do żłobka. Jak informuje ratusz, wartość całej inwestycji to ponad milion 700 tys złotych. Termin nadsyłania ofert mija 24 lipca.

Nowe miejsca dla maluchów są potrzebne, bo z roku na rok przybywa dzieci, korzystających z opieki, jaką oferują żłobki. W ubiegłym roku w województwie lubelskim działało 105 żłobków i klubów dziecięcych, pod opieką których było ponad 3600 maluchów do 3-go roku życia. W Chełmie - dwa miejskie żłobki - w tym Chełmskie Niedźwiadki - oferują dzieciom w sumie prawie 130 miejsc.
 

Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
Coinquista Zainwestuj w polską giełdę kryptowalut
dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe