Środa, 20.03.2019

Opłaty za przedszkola zostają po staremu

  • 14.06.2018, 09:43 (aktualizacja 14.06.2018 10:16)
  • DSO
Opłaty za przedszkola zostają po staremu
Zakończyła się rekrutacja do przedszkoli publicznych w Chełmie. Każda dodatkowa godzina pobytu dziecka w przedszkolu, będzie kosztować rodzica 1 zł.

Jak zapewnia Beata Wójcik z Wydziału Oświaty Urzędu Miasta w Chełmie, opłata będzie pobierana tylko, jeśli dziecko przebywa w przedszkolu powyżej pięciu godzin. Tak wynika z rządowej ustawy.

Od 1 stycznia 2018 r., pobierane od rodziców kwoty za pobyt i wyżywienie dzieci w przedszkolu stanowią nieopodatkowane należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym.

Zgodnie z ustawą o finansowaniu zadań oświatowych, która obowiązuje od nowego roku, opłaty za przedszkole stanowią nieopodatkowane należności budżetowe o charakterze publicznoprawnym (art. 52 ust. 15). Do tej pory traktowane były jako należności cywilnoprawne. Jak stwierdziło Ministerstwo Edukacji Narodowej w komunikacie opublikowanym na swojej stronie internetowej - od 1 stycznia 2018 r. nie ma podstaw do zawierania przez dyrektorów przedszkoli publicznych umów cywilnoprawnych z rodzicami, określających wysokość i zasady wnoszenia opłat.

Obecnie w Chełmie funkcjonuje 11 przedszkoli publicznych. W bieżącym roku szkolnym uczy się w nich 1443 dzieci. Po wakacjach w Chełmie przybędzie jeden oddział w Przedszkolu nr 13, dlatego łącznie w placówkach publicznych będzie się uczyć 1465 dzieci.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe