Środa, 20.03.2019

Sprawy regionu są nam bliskie. Co drugi z nas chciałby mieć na nie większy wpływ

  • 14.06.2018, 08:50
  • DSO
Sprawy regionu są nam bliskie. Co drugi z nas chciałby mieć na nie większy wpływ
76 proc. dorosłych Polaków interesuje się sprawami swojego regionu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. To najczęściej dobrze zarabiający i wykształceni mieszkańcy małych miast. W tej grupie są przede wszystkim prywatni przedsiębiorcy, kadra kierownicza, specjaliści wyższego szczebla oraz pracownicy administracyjno-biurowi.

Większość dorosłych Polaków - bo ponad 60 proc. dobrze ocenia też lokalne władze - bo orientują się w problemach mieszkańców i realizują ich potrzeby. Jednocześni co drugi Polak chciałby mieć większy wpływ na rozwój lokalnej społeczności. Problem w tym, że ponad 50 proc. ankietowych deklaruje, że nie ma na to czasu.

Głównym źródłem informacji na temat działań samorządu jest przede wszystkim lokalna prasa i…rozmowy z sąsiadami. Potem są strony internetowe lokalnych urzędów, media społecznościowe oraz lokalne radio i telewizja.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe