Środa, 20.03.2019

Centrum Kompetencji Miejskich pozyska więcej funduszy unijnych?

  • 13.06.2018, 09:49
  • DSO
Centrum Kompetencji Miejskich pozyska więcej funduszy unijnych?
Centrum Kompetencji Miejskich - to robocza nazwa stowarzyszenia, które ma skupiać tzw. miasta subregionalne z naszego województwa - mowa o Puławach, Białej Podlaskiej, Zamościu i Chełmie.

Jak wyjaśnił nam Roland Kurczewicz, rzecznik chełmskiego ratusza, celem nowego podmiotu, ma być wspólne pozyskiwanie i łatwiejszy podział funduszy unijnych. Na razie samorządy muszą uzgodnić szczegóły wzajemnej współpracy - rozmowy są w toku.

To, na co będzie można pozyskiwać unijne dotacje, zależy m.in. od priorytetów wskazanych w Regionalnym Programie Operacyjnym. Wiadomo już, że preferowane będą inwestycje związane z ochroną środowiska, czy też rozwojem transportu miejskiego.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe