Środa, 20.03.2019

Kuratorium ukarało za rasistowskie komentarze.

  • 8.06.2018, 13:06
  • DSO
Kuratorium ukarało za rasistowskie komentarze.
Naganę z ostrzeżeniem dostał nauczyciel II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Jego koleżanka po fachu została uniewinniona. Taką decyzję podjęła Komisja Dyscyplinarna.

Nauczyciele mieli naśmiewać się z czarnoskórego ucznia z innej szkoły. Do zdarzenia doszło na początku roku, podczas próby poloneza przed studniówką. Chłopaka, jako osobę towarzyszącą - zaprosiła uczennica II LO.

Nauczyciel został ukarany naganą, bo wiele razy komentował kolor skóry ucznia, mimo, że ten dał mu jasno do zrozumienia, że sobie tego nie życzy. Teraz, przez trzy lata, nie może ubiegać się o awans zawodowy, czy kandydować na stanowisko dyrektorskie. 

Jak poinformowała nas Weronika Jezior, szefowa Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli w Kuratorium Oświaty w Lublinie, decyzja w tej sprawie nie jest ostateczna. Stronom przysługuje odwołanie do rzecznika dyscyplinarnego przy Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wcześniej sprawę umorzyła prokuratura.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
IZYT
IZYT 8.06.2018, 18:09
NO I BARDZO DOBRZE. GIMNAZJALISCI ZASTANOWCIE SIE NAD WYBOREM LEPSZYCH SZKOL, DRUGIE STOCZYLO SIE JUZ NA DNO

Pozostałe