Środa, 20.03.2019

Chełm: szpital otrzymał 380 tys. złotych na leczenie zaćmy i wstawianie endoprotez

  • 8.06.2018, 12:42
  • DSO
Chełm: szpital otrzymał 380 tys. złotych na leczenie zaćmy i wstawianie endoprotez
Lubelski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia dostał dodatkowe pieniądze na operacje zaćmy i zabiegi wstawiania endoprotez stawów - w sumie 7 mln 400 tys złotych. 380 tys złotych trafi do Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Chełmie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Mówi Michał Jedliński, pełniący obowiązki dyrektora placówki.
Obecnie na operację zaćmy w chełmskich szpitalu trzeba czekać 1,5 roku. Czas oczekiwania na zabieg endoprotezoplastyki stawu biodrowego wynosi rok i 3 miesiące, o miesiąc krócej pacjenci czekają na operację stawu kolanowego.

Fundusze, które dostał lubelski NFZ powinny wystarczyć na sfinansowanie 365 zabiegów okulistycznych oraz ponad 150 operacji ortopedycznych w całym województwie.

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe