Środa, 20.03.2019

Kąpiel w Gliniankach? Sanepid analizuje próbki wody z kąpieliska.

  • 8.06.2018, 10:49
  • DSO
Kąpiel w Gliniankach? Sanepid analizuje próbki wody z kąpieliska.
Po weekendzie będzie wiadomo, czy woda w kąpielisku Glinianki pod Chełmem nadaje się do kąpieli. Pracownicy sanepidu analizują pobrane w tym tygodniu próbki. Muszą się spieszyć, bo sezon letni rusza tam już za tydzień, 15 czerwca.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Chełmie przebada w sumie 8 kąpielisk. Oprócz Glinianek, na liście sanepidu są: zalew Żółtańce, zbiornik retencyjny Staw, Husynne, Dębowy Las, a także Natalin, Biały Rów w gminie Rejowiec oraz Maczuły w gminie Leśniowice.  Te kąpieliska zostana przebadane dopiero 25 czerwca.

Jak powiedział nam Grzegorz Marek, kierownik działu Higieny Komunalnej w chełmskim sanepidzie, przepisy mówią, że próbki wody można pobrać nie wcześniej niż 10 dni przed rozpoczęciem sezonu. A ten - w przypadku większości kapielisk - startuje 30 czerwca lub 1 lipca.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe