Poniedziałek, 17.06.2019

PŁYTA TYGODNIA - "ALBO INACZEJ 2".

  • 04.06.2018, 06:42
  • DSO
PŁYTA TYGODNIA - "ALBO INACZEJ 2".
Klasyki polskiego rapu w interpretacji młodych artystów

Albo Inaczej 2 to druga odsłona projektu, w którym artyści biorą na warsztat hip-hopowe klasyki. Tym razem wyzwanie podjęli młodzi wokaliści.

Za projektem "Albo Inaczej" stoi Alkopoligamia.com, wytwórnia wydająca głównie hip-hopowe płyty. Postanowili jednak podejść do rapowych klasyków od zupełnie innej strony - bardziej lirycznej, śpiewanej i jazzującej. 

Projekt "Albo Inaczej" rozpoczął się w 2015 roku. Pomysł był oryginalny - znaczące postacie polskiej muzyki interpretowały rapowe teksty. Udział w projekcie wzięli m.in. Zbigniew Wodecki, Krystyna Prońko i Ewa Bem.

25 maja miała premierę druga odsłona projektu.

Tym razem głos oddano młodym wokalistom - m.in. Justynie Święs, Natalii Nykiel, Darii Zawiałow i Mrozowi. Na płycie znalazły się takie utwory jak "Nie mamy skrzydeł", "Czerwona sukienka"i"Mogę wszystko".

Każda interpretacja jest inna - śpiewając cudze piosenki, artyści nie porzucili swojego stylu. Płyta "Albo Inaczej 2" jest też poniekąd przeglądem tego, co najciekawsze na polskiej scenie muzycznej - pokazuje jej różnorodność i wszechstronność młodych wokalistów, którzy bez problemu odnajdują się w jazzowych aranżacjach.

Najwcześniej opublikowano "Złe nawyki" w wykonaniu Moniki Borzym, która zresztą miała duży wkład w płytę, bo poleciła Alkopoligamii Mariusza Obijalskiego, odpowiadającego za oprawę muzyczną projektu. Następnie "Sznurowadła"  Fisza w emocjonalnej wersji Fismolla - muzyk pierwszy raz odważył się zaśpiewać piosenkę po polsku. Tuż przed premierą płyty poznaliśmy otwierający album utwór "Nie mamy skrzydeł"  Miuosha w wersji Piotra Zioły oraz "Mogę wszystko"  w interpretacji Natalii Nykiel.

Na płycie można też usłyszeć Darię Zawiałow interpretującą "Nic" W.E.N.Y., świetnego Mroza w utworze "Gdyby miało nie być jutra" Pezeta i lirycznego Ralpha Kaminskiego z piosenką "Chodź ze mną" Eldo.

Justyna Święs pięknie śpiewa "Czerwoną sukienkę" Fisza, Igo bierze na warsztat "Mówią mi" Grammatika, a Rosalie. - "Ile mogę" Te-Trisa. Na płycie pojawił się też Krzysztof Zalewski, który wykonał utwór "Chwila".

Album zamykają "Chwile ulotne" Paktofoniki we wspólnej wersji Moniki Borzym, Natalii Nykiel, Darii Zawiałow, Igo, Piotra Zioły Ralpha Kaminskiego oraz Fismolla.

 

Albo Inaczej 2 na żywo

Artyści biorący udział w projekcie "Albo Inaczej 2" latem wyruszą w Polskę. Będzie kilka okazji, by ich zobaczyć na żywo:

Rosalie. Te-Tris, Ralph Kaminski, Eldo oraz Piotr Zioła wystąpią na Pikniku Kulturalnym Co Jest Grane 24 we Wrocławiu . Impreza odbywa się w dniach 8-10 czerwca. Wstęp wolny.

Andrzej Dąbrowski, Natalia Nykiel, Sokół, Rosalie. Te-Tris i Fismoll wystąpią na Co Jest Grane 24 Festival w Warszawie . Impreza odbywa się w dniach 15-16 czerwca. Projekt "Albo Inaczej 2" wystąpi pierwszego dnia festiwalu. 

Grammatik, Ten Typ Mes, Monika Borzym, Justyna Święs i Ralph Kaminski wystąpią naOlsztyn Green Festiva l. Impreza odbywa się w dniach 17-18 sierpnia. 

Sokół, Natalia Nykiel, Justyna Święs, Miuosh i Piotr Zioła wystąpią na Białystok New Pop Festival . Impreza odbywa się w dniach 13-14 lipca.

Projekt będzie można też zobaczyć w ramach H&M Music. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe