Środa, 20.03.2019

Pracownicze ubezpieczenia grupowe - dokonaj indywidualnej oceny

  • 24.05.2018, 10:43
  • artykuł partnera
Pracownicze ubezpieczenia grupowe - dokonaj indywidualnej oceny
Odszkodowania grupowe przyciągają jak magnes – przede wszystkim swoją konkurencyjnie niską ceną. Pracodawcy chętnie ulegają pokusie ubezpieczeń grupowych, bo oprócz tego, że tania, to również wygodna - zapewnia ochronę wszystkim zatrudnionym pracownikom. Jak jednak kształtują się sprawy odszkodowań w przypadku odniesienia uszczerbku na zdrowiu? Czy faktycznie ubezpieczenia grupowe to opłacany dla wszystkich rodzaj ochrony? Na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę - w poniższym artykule.

Zapoznaj się z treścią umowy

Dokładne przeczytanie warunków umowy uchronić cię może przed niepotrzebnymi wydatkami. Również wtedy, gdy sprawa dotyczy oferty ubezpieczenia grupowego. Często zdarza się, że brak zindywidualizowanego podejścia do klienta, określony poprzez warunki umowy nie dla każdego będzie odpowiedni.
Młode osoby znajdujące się na początku drogi zawodowej, nieszczególnie zainteresowane będą ochroną na wypadek np. zawału mięśnia sercowego. Składki zaś odprowadzać będą takie same jak wszystkie osoby również te „bardziej zagrożone”  jego wystąpieniem.
To nie jedyny minus przystąpienia do ubezpieczenia grupowego. Stopień uszczerbku na zdrowiu, którego dotyczy ochrona, każdorazowo określany jest przez ubezpieczyciela, najczęściej procentowo.
Pozytywnymi aspektami grupowej propozycji ubezpieczeniowej jest fakt, że niektóre towarzystwa  „rozciągają” w swojej ofercie ochronę również na członków rodziny ubezpieczonego pracownika, a zakres świadczeń obejmować może nawet wsparcie finansowe na wypadek śmierci.


W ramach odszkodowania za poniesioną szkodę

Doznając szkody osobowej polegającej na uszkodzeniu ciała np. złamaniu ręki, ale też jakimkolwiek innym rodzaju rozstroju zdrowia ubiegać się można o odpowiednie odszkodowanie. 
Za wypadek przy pracy uważa się nie tylko zdarzenia nagłe, następujące podczas jej wykonywania, ale również te, które związane są z wydawanymi przez pracodawcę poleceniami i takie, które nastąpić mogą w trakcie podróży służbowej. Pojęcie wypadku przy pracy obejmuje również sytuacje, gdy pracownik pozostaje do dyspozycji pracodawcy, w drodze z jego siedziby do miejsca wykonywania obowiązków wynikających ze stosunku pracy.
Warto pamiętać – jak przypomina ekspert z kancelarii odszkodowawczej Codex – jaki jest zakres świadczeń, o które można się ubiegać. Poza kosztami leczenia i rehabilitacji wynikającymi z wypadku, ubiegać się możemy o zwrot wydatków poniesionych na zakup specjalistycznego sprzętu ortopedycznego. Jeżeli skutki zdarzenia okażą się bardzo ciężkie i spowodują inwalidztwo, wówczas również przysługuje nam roszczenie o zwrot kosztów poniesionych na przekwalifikowanie zawodowe”.


Kto może pomóc?

Podjąć najlepszą decyzję i rozwiązać trudne zagadnienia, w których chodzi o  odszkodowanie, pomogą tylko specjaliści z tej dziedziny. Wieloletnie doświadczenie profesjonalnych kancelarii prawniczych rozwiąże problemy związane z dochodzeniem odszkodowania, a włączenie się i działanie na każdym etapie sprawy doprowadzi do satysfakcjonującego jej zakończenia.  
Czytanie treści umowy i dokładna analiza jej warunków pod indywidualnym kątem to nasza skuteczna ochrona. Jeżeli jednak dopadną nas jakiekolwiek wątpliwości, warto skorzystać z pomocy eksperta ds. odszkodowawczych.
 

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe