Poniedziałek, 21.01.2019

Festiwal Kolory Muzyki z Biesiadą Chełmską i Retro Potańcówką - sprawdź gdzie wystąpią gwiazdy!

  • 21.05.2018, 07:40
  • DSO
Festiwal Kolory Muzyki z Biesiadą Chełmską i Retro Potańcówką - sprawdź gdzie wystąpią gwiazdy!
Dyskusja dotycząca lokalizacji Festiwalu Kolory Muzyki pokazała, że zdania na ten temat są bardzo podzielone. Zarówno pl. Łuczkowskiego jak i okolice ul. Strażackiej mają wielu zwolenników oraz przeciwników. W tym roku pojawił się pomysł aby imprezy festiwalu zorganizować w różnych lokalizacjach (każdy z trzech weekendów w innej scenerii), dobierając je tak, aby jednocześnie odpowiadały nowym elementom festiwalu.

W tym roku „Kolory Muzyki” zostaną wzbogacone bowiem o dwa dodatkowe wydarzenia.

Pierwsze z nich to pasująca do otoczenia Parku Miejskiego biesiada, która będzie miała charakter rodzinnego pikniku utrzymanego w stylu ludowym. Występom kapel towarzyszyć ma m.in. degustacja polskich specjałów kulinarnych, stoiska z twórczością folklorystyczną, gry, konkursy i zabawy oraz nauka tańców ludowych.

Druga impreza – Retro Potańcówka - przeniesie nas w barwne lata dwudzieste i trzydzieste ubiegłego wieku (tu zdecydowanie najbardziej odpowiedni jest klimat dawnego rynku miejskiego – pl. Łuczkowskiego). Do tańca przygrywać ma nowo powstała chełmska Orkiestra z Kina Corso złożona w większości z muzyków, których pamiętamy z projektu Opole Osiemdziesiąt. Podczas koncertu pojawić się mają m.in. utwory z repertuaru Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Zuli Pogorzelskiej czy Hanki Ordonówny.

Poniżej program Festiwalu Kolory Muzyki:

Park Miejski:

20 Lipca – Andrzej Piaseczny

20 Lipca – Ms. Obsession

21 Lipca - „Reczka, rzeczka i Poleczka czyli Biesiada Chełmska

 

Plac Łuczkowskiego:

27 lipca - Kasia Kowalska

28 lipcaRetro Potańcówka „Pardon, to tu?”

 

Plac Gdański/ulica Strażacka:

3 sierpnia - Cleo

4 sierpnia - Sarsa

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe