Poniedziałek, 21.01.2019

9 firm chce przygotować dokumentację na drogę ekspresową Piaski - Dorohusk

  • 8.05.2018, 09:11 (aktualizacja 09.05.2018 11:38)
  • DSO
9 firm chce przygotować dokumentację na drogę ekspresową Piaski - Dorohusk
Aż 9 firm jest zainteresowanych opracowaniem koncepcji programowej, dla budowy 'ekspresówki' z Piask, przez północną obwodnicę Chełma, do granicy w Dorohusku. To prawie 75 km trasy. Większość z firm złożyła oferty na wszystkie trzy odcinki, na jakie podzielono przygotowanie dokumentacji.

Na część I, obejmującą odcinek od Piask do początku obwodnicy Chełma, wpłynęło 6 ofert, o wartości od 6 do niemal 10 milionów zł. Na północną obwodnicę Chełma, złożono 8 ofert (od 3 do prawie 5 milionów) i tyle samo na dalszy odcinek do granicy w Dorohusku. Tutaj oferty opiewają od ponad 3,5 miliona, do ponad 6,5 miliona zł. Komisja przetargowa weryfikuje teraz wszystkie oferty.

Wykonawcy mają przygotować projekt budowy ekspresówki, ale także prognozę ruchu i inne, specjalistyczne opracowania, m. in. geologiczne, geodezyjne i hydrologiczne.

Między Piaskami, Chełmem i Dorohuskiem, ma powstać dwujezdniowa droga ekspresowa, z dwoma pasami ruchu w każdą stronę.  Jeśli z analiz i prognoz ruchu będzie wynikała potrzeba zachowania rezerwy pod trzeci pas ruchu - przedstawią także rozwiązania wariantowe.
 

Przypomnijmy, że kwoty dotyczą przygotowania jedynie dokumentacji technicznej, a nie - samej budowy drogi. W Polsce, średni koszt budowy 1 km drogi ekspresowej to ok. 40 mln zł.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe