Poniedziałek, 21.01.2019

W Chełmie zaczyna brakować krwi

  • 8.05.2018, 07:46
  • DSO
W Chełmie zaczyna brakować krwi
Po długim weekendzie majowym na Lubelszczyźnie zaczyna brakować krwi.

Jak powiedział nam Tomasz Jankowski, kierownik chełmskiego oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, kończą się zapasy krwi B Rh- i 0 Rh-. Mało jest również krwi A Rh- oraz 0 Rh+ i B Rh+.

W Chełmskim szpitalu operacje odbywają się na razie planowo, ale jeśli krew się skończy - zabiegi trzeba będzie przełożyć na później.
Chełmianie mogą oddawać krew od poniedziałku do piątku, od godziny 7:30 do 13:00 przy ul. Szpitalnej 53.

Krew może oddać każdy, kto ukończył 18 lat i jest zdrowy. Krwiodawca może liczyć na kilka tabliczek czekolady i dzień wolny w pracy. Ponadto honorowe krwiodawstwo traktowane jest jak darowizna, którą można odliczyć od podatku. Maksymalny zwrot wynosi ok. 400 zł. 
 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe