Poniedziałek, 21.01.2019

Co powinniśmy zrobić z nieużytkowaną nieruchomością?

  • 2.05.2018, 12:31
  • artykuł partnera
Co powinniśmy zrobić z nieużytkowaną nieruchomością?
Zdarzają się sytuację, w których otrzymujemy w spadku mieszkanie, bądź też sami je zwalniamy, gdy decydujemy się na zakup nowego. Posiadana nieruchomość jest warta duże pieniądze. To, w jaki sposób je otrzymamy, zależy tylko od nas.

Zapewnij sobie stały dopływ pieniędzy

Na decyzję co do przyszłości nieruchomości wpływa nasz budżet domowy i zaplanowane przyszłe inwestycje. Dane mieszkanie czy dom mogą zapewnić nam drugą pensją albo środki do życia, które wystarczą nam na wiele lat. W zależności od naszych indywidualnych preferencji możemy zdecydować się na jego sprzedaż lub wynajem. W przypadku sprzedaży całego mieszkania od razu dostaniemy dużą sumę gotówki- całość transakcji bądź też jej znaczną część. Kolejne płatności mogą do nas przychodzić w ratach. Jest to wskazana opcja gdy szybko potrzebujemy tak dużej kwoty na bieżące wydatki. Stare mieszkanie może nam pomóc sfinansować częściowo lub w całości zakup nowego lokum, działki czy domu. Wówczas jedną nieruchomością finansujemy kolejną. Jednak lepszą inwestycją w długim okresie jest zdecydowanie się na wynajem. Zapewni to stały dopływ gotówki na nasze konto. Możemy tak rozwiązać problematyczną i kosztowną spłatę kredytu lub zwyczajnie potraktować to jako dodatek do naszej pensji i dodatkowe fundusze na nasze bieżące zachcianki. Przyszli lokatorzy w pełni zaopiekują się naszym pomieszczeniem, oprócz czynszu opłacając jeszcze kaucję i rachunki.

Skorzystaj z portalu ogłoszeniowego, by dokonać transakcji szybko i skutecznie

Gdy już podjęliśmy decyzję co do przyszłości naszego dotychczasowego apartamentu, pozostaje wybranie sposobu na dokonanie transakcji. Sprzedaż i wynajem łączy nasze nastawienie: niezależnie od obranej strategii chcemy to zrobić jak najszybciej. Najgorsze co może być, to nieskuteczna i ciągnąca się latami oferta, gdy zaplanowany przychód jest na wyciągnięcie ręki. By tego uniknąć możemy użyć portalu ogłoszeniowego Okeno. Charakteryzuje się on dużą bazą potencjalnych klientów i darmowymi ogłoszeniami. Wystarczy, że użytkownik wybierze kategorię domy na sprzedaż lub mieszkania do wynajęcia i znajdzie nasze ogłoszenie. Serwis jest ogólnopolski, więc możemy wynająć nieruchomość osobie przyjeżdżającej z innego miasta np. na studia. By zwiększyć powodzenie oferty, dodajmy dokładny opis, zdjęcia i nasze dane kontaktowe, jak numer telefonu czy adres e-mail. Wszystko możemy zrobić sami, bez udziału pośredników. Zainteresowany sam się z nami skontaktuje, co zapewni bezpośredniość i szybkość transakcji. Wszystkie kwestię uzgodnicie sami między sobą. Zaletą tej strony jest również jej szeroka oferta. Gdy już masz chętnego na swoje mieszkanie dalej możesz korzystać z Okeno. Serwis pomoże Ci znaleźć fachowców od bieżących napraw- hydraulików czy elektryków,a także dodatkowe wyposażenie poszczególnych pokoi.

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe