Wtorek, 26.03.2019

Nauczyciele "Mają Dość" i jadą do MEN

  • 16.04.2018, 12:23
  • DSO
Nauczyciele "Mają Dość" i jadą do MEN
Ponad setka nauczycieli z Chełma i z powiatu wybiera się w najbliższą sobotę na manifestację pracowników oświaty do Warszawy. Protest, pod hasłem 'Mamy dość!', rozpocznie się w samo południe pod siedzibą Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Nauczyciele mają dość żenujących podwyżek i niszczenia statusu zawodowego, chcą też odwołania minister Anny Zalewskiej.

Organizatorem protestu jest Związek Nauczycielstwa Polskiego. Jak wyjaśnia prezes chełmskiego oddziału ZNP Ewa Suchań, nauczyciele mają coraz więcej obowiązków, a coraz mniej praw. Żądają większej autonomii i godnego traktowania.

Lista chętnych do udziału w proteście jest ciągle otwarta.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 17.04.2018, 07:16
W tym sfeminizowanym zawodzie jest brak solidarności. Kobiety do walki o swoje prawa się nie nadają, dlatego rząd robi co chce. A tak na marginesie to gdzie jest związek solidarność czy wyjdzie z kieszeni PiS.
bob
bob 16.04.2018, 16:30
a w wakacje do roboty ewentualnie 20 dni urlopu,

Pozostałe