Wtorek, 26.03.2019

Minister zdrowia wręczy odznaczenia, a PiS przedstawi swój program dla Chełma

  • 16.04.2018, 08:19
  • DSO
Minister zdrowia wręczy odznaczenia, a PiS przedstawi swój program dla Chełma
Do Chełma przyjeżdża dziś minister zdrowia - Łukasz Szumowski. Będzie wizytował tutejszy szpital. Tematem numer jeden ma być sytuacja w placówce, ale przy okazji szef resortu zdrowia wręczy odznaczenia chełmskich medykom. I to dużej ich liczbie, bo do odznaczenia zgłoszono aż 50 osób.

Wizyta Ministra Zdrowia to także pierwsze spotkanie z cyklu tworzenia programu samorządowego dla Chełmian. Prawo i Sprawiedliwość przedstawi swój program samorządowy, który powstanie w oparciu o szerokie konsultacje z mieszkańcami, pracownikami danych dziedzin. Na uroczystości w chełmskim szpitalu pojawi się także Prezes NFZ - Andrzej Jacyna, oraz wiceminister zdrowia - Janusz Cieszyński. Inny polityk współpracujący z PiS - Jakub Banaszek - ma od teraz jeszcze bardziej włączyć się w działania na rzecz Chełma i okolic.

Jakub Banaszek - rodowity chełmianin, zrezygnował z mandatu radnego w stołecznej Warszawie. Jak sam tłumaczy, to z uwagi na koordynację tworzenia programu Zjednoczonej Prawicy na rzecz mieszkańców powiatu chełmskiego. Rezygnując z mandatu, chce więcej czasu poświęcić na rzecz Chełma. Banaszek, w komunikacie rozesłanym do mediów podkreśla, że "-Jesteśmy w najważniejszym od dawna momencie dla Chełma. Z jednej strony - mamy możliwość wsparcia rządowego, ale to wsparcie rządowe bez odpowiedniej współpracy na szczeblu samorządowym, nie będzie skuteczne".

Jakub Banaszek został również Szefem Gabinetu Politycznego Ministra Przedsiębiorczości i Technologii, i jak sam przyznał, to właśnie ten dział jest najważniejszy z punktu widzenia Chełma. Banaszek nadal jest pełnomocnikiem wojewody ds. służby zdrowia i bliskim współpracownikiem Premiera Mateusza Morawieckiego.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kryslc
Kryslc 17.04.2018, 07:18
Komuna wiecznie żywa jak widać.

Pozostałe