Wtorek, 26.03.2019

PWSZ otworzyła drzwi dla licealistów

  • 13.04.2018, 14:05
  • DSO
PWSZ otworzyła drzwi dla licealistów
13 kwietnia br., odbyły się kolejne Drzwi Otwarte w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Studenci oraz pracownicy uczelni opowiedzieli o studiach, perspektywach i praktykach zawodowych oraz wyjazdach zagranicznych. Kandydaci na studia mieli również możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu ze studentami różnych kierunków oraz obejrzenia bazy naukowo-dydaktycznej.

Poszczególne Instytuty PWSZ w Chełmie prezentowały swoją ofertę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Instytut Nauk Technicznych i Lotnictwa przygotował specjalne pokazy i prezentacje w Centrum Studiów Inżynierskich w Depułtyczach Królewskich, natomiast Instytut Nauk Medycznych w swojej bazie laboratoriów. Pozostałe Instytuty zaprezentowały swoja ofertę w budynku dydaktycznym przy ul. Pocztowej.

Natomiast w Bibliotece nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy „100 lat polskiego lotnictwa” na której zostaną zaprezentowane publikacje o tematyce lotniczej ze zbiorów Biblioteki PWSZ w Chełmie oraz historyczne i współczesne fotografie samolotów i osób związanych z lotnictwem.
Odbyła się również kolejna edycja konkursu matematycznego im. S. Chróścikowskiego, w którym wzięło udział ponad 400 osób. Celem konkursu jest popularyzacja matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Nasza Uczelnię, tradycyjnie jak każdego roku, odwiedziła młodzież z terenu całego województwa lubelskiego. Nie zabrakło również gości z innych części Polski, dla których PWSZ w Chełmie, jest miejscem, gdzie chcą złożyć dokumenty na studia w pierwszej kolejności. Cieszy również fakt, iż co roku liczba odwiedzających jest coraz większa. W tym roku było to prawie 1000 osób. Świadczy to bez wątpienia o atrakcyjności i rozpoznawalności Uczelni na arenie ogólnopolskiej.

dso_

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe