Wtorek, 26.03.2019

Wojska Obrony Terytorialnej zapraszają w swoje szeregi.

  • 12.04.2018, 07:05
  • DSO
Wojska Obrony Terytorialnej zapraszają w swoje szeregi.
W skład Obrony Terytorialnej, w województwie lubelskim, wchodzi już ponad 2 tysiące żołnierzy. Tylko Chełmie i okolicach służy około 400 osób. Kolejni chętni - mogą dołączyć. Zbliża się bowiem kolejna tura kwalifikacji. 

Lubelska Brygada - liczy teraz ponad 2000 osób. Wchodzący w jej skład - 24. Chełmski Batalion Lekkiej Piechoty, składa się z około 400 żołnierzy. Batalion dzieli się natomiast na 5 kompanii, które rozmieszczono w mieście, oraz w powiatach: chełmskim, włodawskim, krasnostawskim, a także łęczyckim i świdnickim.

W czwartek 12 kwietnia oraz w piątek 13 kwietnia - w poszczególnych, Wojskowych Komisjach Uzupełnień, będzie prowadzona kolejna rekrutacja. Mówi Pułkownik Dariusz Rzymowski, dowódca 24. Batalionu Lekkiej Piechoty w Chełmie:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Natomiast osoby, które wcześniej nie miały kontaktu z mundurem przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe. Najbliższe odbędzie się w maju.
loadingŁaduję odtwarzacz...

Na zebraniach, które odbędą się w czwartek i w piątek - potencjalni 'terytorialsi' dowiedzą się o ścieżce kariery, wymaganiach i dokumentach, które muszą przygotować.

Do Wojsk Obrony Terytorialnej mogą dołączyć osoby pełnoletnie i bez problemów zdrowotnych. 

Więcej usłyszycie w Rozmowach na Temat:

loadingŁaduję odtwarzacz...

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe