Wtorek, 26.03.2019

Matuszczak i Mościcki uniewinnieni z zarzutów korupcji w sądzie II instancji

  • 10.04.2018, 13:55
  • DSO
Matuszczak i Mościcki uniewinnieni z zarzutów korupcji w sądzie II instancji
Były prezes chełmskiego MPGKu - Zbigniew Matuszczak, oraz były wiceprezydent Chełma - Stanisław Mościcki - mogą od dziś spać spokojnie. Sąd Okręgowy w Lublinie uniewinnił ich, w procesie o płatną protekcję i niedopełnienie obowiązków służbowych.

W 2008 roku, Matuszczak, miał pośredniczyć w uzyskaniu zgody od miasta, na wywieszenie na budynku kina 'Zorza” reklamy jednego z producentów piw. Nagrodą za to miał być aparat fotograficzny o wartości ponad tysiąca zł.

W przypadku Mościckiego, zarzut dotyczył niedopełnienia obowiązków służbowych. To w związku z umieszczeniem reklamy na budynku stanowiącym własność miasta. 

Choć swego czasu zapadł wyrok w tej sprawie, to panowie się do niego odwołali. Dziś ch apelację rozpatrzył Sąd Okręgowy w Lublinie. A tym samym - Matuszczak i Mościcki zostali oczyszczeni z zarzutów.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe