Od dziś - nocna i świąteczna opieka świadczona jest w chełmskim szpitalu

  • 01.03.2018, 11:50 (aktualizacja 01.03.2018, 12:02)
  • Paula Fabiańczyk
Od dziś - nocna i świąteczna opieka świadczona jest w chełmskim szpitalu

Od dziś - nocna i świąteczna opieka lekarska w Chełmie jest teraz świadczona nie przy ulicy Słowackiego - jak było to do tej pory, ale w szpitalu. Rozwiązanie takie ma m. in. skrócić kolejki na SORze, bo część pacjentów tam trafiających - zostanie skierowanych właśnie do jednostki zajmującej się nocną i świąteczną opieką lekarską. Lekarze będą przyjmować w pomieszczeniach Przychodni Specjalistycznej przy ulicy Szpitalnej 53B. 

Poniżej telefony kontaktowe:

porady lekarza                        82 562 34 71, 781 193 999

wizyty domowe lekarza                                781 212 999

zabiegi pielęgniarskie w domu chorego         781 192 999

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

 

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.
Paula Fabiańczyk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe