Środa, 20.02.2019

Przytulisko nie ma nic wspólnego z budową pomnika upamiętniającego likwidację żydowskiego getta w Chełmie.

  • 13.02.2018, 10:47 (aktualizacja 13.02.2018 11:28)
  • DSO
Przytulisko nie ma nic wspólnego z budową pomnika upamiętniającego likwidację żydowskiego getta w Chełmie.
"Stowarzyszenie Przytulisko nie ma nic wspólnego z budową pomnika upamiętniającego chełmskich Żydów. W komitecie założycielskim budowy pomnika występuję jako Marian Lackowski - Kawaler Orderu Uśmiechu" - mówi Marian Lackowski, który na co dzień piastuje również stanowisko prezesa w Stowarzyszeniu Przytulisko

W opublikowanym przez nas artykule "Przytulisko i Baptyści chcą postawić chełmskim Żydom pomnik" wkradł się błąd.

Marian Lackowski, figurujący jako jeden z członków komitetu założycielskiego budowy pomnika chełmskich Żydów, został w wypowiedzi, dotyczącej inicjatywy powołania komitetu, automatycznie skojarzony jako prezesa Stowarzyszenia "Przytulisko". W "Rozmowach na Temat", w których gościem Agnieszki Nowosad był pastor Kościoła Chrześcijan Baptystów Henryk Skrzypkowski, Marian Lackowski został utożsamiony ze Stowarzyszeniem "Przytulisko", tymczasem inicjatywa budowy pomnika, upamiętniającego likwidację chełmskiego getta żydowskiego, nie ma nic wspólnego ze Stowarzyszeniem. 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe