Poniedziałek, 21.01.2019

"Kto Łysej Zabroni?" - koncert charytatywny dla Magdy

  • 2.02.2018, 13:21
  • DSO
"Kto Łysej Zabroni?" - koncert charytatywny dla Magdy
Magda Kitajewska to 33-latka pochodząca z Wierzbicy i absolwentka II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się jej najtrudniejsza jak dotychczas walka o własne zdrowie i życie: zdiagnozowano jej guz w prawej piersi – rak piersi potrójnie ujemny, o trzecim stopniu złośliwości, przy którym wszelkie terapie celowane w medycynie standardowej nie wchodzą w grę. Jedyną drogą do wyzdrowienia jest silna chemioterapia przedoperacyjna.

Standardowe leczenie jest refundowane z NFZ. Niestety nie ma takiej możliwości przy dodatkowej terapii suplementacyjnej i to właśnie na ten cel organizowane są zbiórki funduszy na rzecz Magdy.  33-latka wzięła też udział w sesji zdjęciowej 'Kto łysej zabroni', która odbiła się w mediach społecznościowych bardzo pozytywnym echem i pokazała jej odwagę, niezłomność i hart ducha. Pod takim tytułem, 17 lutego w lubelskich Spotkaniach Kultur, odbędzie się też koncert charytatywny na rzecz Magdy.

Koncert w sobotę 17 lutego poprowadzi niezastąpiony Przemysław Buksiński. Jako pierwszy zespół swój indie-rockowy repertuar zaprezentuje The Underground Man – polsko- brytyjska kapela, która dumnie reprezentuje Lublin na ogólnopolskiej scenie."
Następnie wystąpi niezastąpiony Mohipisian, który już od 8 lat odczarowuje ambitnego rocka z charakterystycznym dla tej muzyki psychodelicznym sznytem z lat sześćdziesiątych. Po Mohipisian zagra grupa muzyczna, która specjalnie została utworzona na potrzeby tego koncertu – Słoma F.M. Ensemble (Słoma For Magda Ensemble), czyli żywa improwizacja w najczystszej formie z charakterystycznym groove'owym transem i elementami free jazzu. W grupie, która ma w składzie pełną sekcję instrumentów dętych zagrają tak zasłużeni i znamienici muzycy jak Jerzy „Słoma” Słomiński na bębnach czy Karol „Kolor” Gadzało na kontrabasie.

Tego wieczoru wystąpi także kultowy już w Lublinie Backbeat – wybitni specjaliści od rozkręcania szalonych imprez z prawdziwym rock'n'roll'em w roli głównej, którzy z grania coverów uczynili prawdziwą sztukę.Jako piąta w kolejności wystąpi grająca już od 10 lat, także lubelska Sekta Denta, która łączy jazz z rockiem progresywnym, post-rockiem i muzyką filmową. Kapela min. została laureatem festiwalu Fama 2014 i współpracowała z takimi artystami jak Jacek „Budyń” Szymkiewicz, bracia Kapsa czy Marcin Cichy ze „Skalpela”.

Po tak silnej dawce energii już na afterparty wystąpi świeży elektroniczny duet z lubelskiej wytwórni CBM – Pasożyty.

Line-up:

The Underground Man
Mohipisian
Słoma F.M. Ensemble
Backbeat
Sekta Denta
Pasożyty

Więcej informacji na facebooku:  „Kto Łysej zabroni?” - koncert charytatywny

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe