Wtorek, 26.03.2019

Chełmski szpital nie będzie leczył dzieci! Pediatria zawiesza działalność od 10 lutego

  • 1.02.2018, 07:46 (aktualizacja 01.02.2018 10:32)
  • DSO
Chełmski szpital nie będzie leczył dzieci! Pediatria zawiesza działalność od 10 lutego
Oddział pediatryczny w chełmskim szpitalu od jutra wstrzymuje przyjęcia, a od 10 lutego, do końca miesiąca zawiesza swoją działalność. Co jest tego przyczyną?

Dyrekcja szpitala wojewódzkiego w Chełmie wystąpiła do wojewody lubelskiego o zgodę na czasowe zawieszenie działalności oddziału pediatrii - od 10 do 28 lutego. 

O powodach mówi Łukasz Dutka, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, działającego przy chełmskim szpitalu:

loadingŁaduję odtwarzacz...

Na oddziale pediatrii pracuje pięciu lekarzy, w tym czterech specjalistów pediatrii oraz jedna rezydentka, która jeszcze nie pełni dyżurów. Dwie lekarki wypowiedziały klauzule opt-out, które pozwalają na pracę lekarzy powyżej 48 godzin tygodniowo. To spowodowało trudności w obsadzie dyżurów na oddziale.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek przesłał w środę oświadczenie, w którym napisał, że o sytuacji w szpitalu w Chełmie poinformował ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego. "Minister przekazał wojewodzie lubelskiemu, że niezwłocznie podejmie stosowne interwencje w tej sprawie" – napisał Czarnek.

Jeśli chcecie usłyszeć więcej o sytuacji chełmskiego szpitala posłuchajcie 'Rozmów na temat':

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

 

dso_
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe