"Matka, szykuj tam sztucera!" - Lubelska Policja walczy z oszustami i stawia na... humor! [VIDEO]

  • 04.12.2017, 07:44 (aktualizacja 04.12.2017, 07:57)
  • Bartłomiej Ważny
"Matka, szykuj tam sztucera!" - Lubelska Policja walczy z oszustami i stawia na... humor! [VIDEO] KWP Lublin
Lubelska policja przygotowała spot telewizyjny na potrzeby kampanii informacyjnej 'Oszustom stop'. Ostrzega on seniorów, jak zachować się w przypadku telefonu od oszustów, podających się za wnuki, policjantów czy urzędników.

Jak sami zobaczycie - mundurowi postawili na humor.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Spot przygotował Zespół  Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w ramach kampanii informacyjnej „Oszustom Stop!”. Przy realizacji przedsięwzięcia pomagali członkowie lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

Pomysłowość i przebiegłość oszustów jest nieograniczona. Pod pozorem zwyczajnej okazji, nieszczęścia, podając się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub funkcjonariuszy publicznych - wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Dlatego też niezwykle ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat istniejących zagrożeń, aby świadomie mogły reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.


 

Bartłomiej Ważny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe