Stok w Kumowej Dolinie (prawie) gotowy do sezonu

  • 21.11.2017, 11:15 (aktualizacja 21.11.2017, 11:37)
  • Bartłomiej Ważny
Stok w Kumowej Dolinie (prawie) gotowy do sezonu Fot. Archiwum
Pierwszy śnieg już spadł, chełmianie pytają nas zatem, kiedy będzie można pozjeżdżać na nartach ze stoku w Kumowej Dolinie. Sprawdziliśmy przy okazji, kiedy uruchomione zostanie lodowisko przy ul. Sienkiewicza.

Wiemy już jednak, że nie nastąpi to tak szybko, jakbyśmy chcieli. Tych kilka centymetrów śniegu, które spadło w nocy - to za mało. Ale przygotowania do sezonu - już się kończą. Krzysztof Białowicz - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

loadingŁaduję odtwarzacz...

W tym roku, narciarze będą mogli korzystać z wydłużonego stoku, o długości 200 m, oraz z oślej łączki, która ma 75 m. Plan stworzenia trzeciego stoku - trzeba było przesunąć na przyszły rok. Projekt wymaga dowiezienia większej ilości ziemi. 

W wypożyczalni sprzętu - ceny zostaną na tym samym poziomie, co w poprzednim sezonie.

Na uruchomienie stoku w Kumowej Dolinie jeszcze poczekamy - przynajmniej do czasu, aż spadnie kilkanaście cm śniegu. Ale już na początku grudnia, powinno ruszyć lodowisko przy ulicy Sienkiewicza.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Teoretycznie, lodowisko może funkcjonować nawet przy temperaturze 10-ciu stopni powyżej zera. Jedyną przeszkodą są opady deszczu.

Cennik lodowiska znajdziecie TUTAJ.

Bartłomiej Ważny

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe