Konto w banku - sposób na "fałszywego wnuczka"?

  • 23.05.2016, 10:23
  • Bartłomiej Ważny
Konto w banku - sposób na "fałszywego wnuczka"? Freeimages.com
Polacy coraz chętniej umieszczają swoje oszczędności w bankach, zamiast trzymać je w domach.

Tak wynika z ostatnich badań, przeprowadzonych przez Narodowy Bank Polski. I jest to skutek m. in. prowadzonych w ostatnich latach akcji informacyjnych, skierowanych szczególnie do osób starszych.
Seniorzy, którzy pieniądze trzymają w domach - są bardziej podatni na oszustwo chociażby słynną "metodą na wnuczka". Gotówka trzymana w domu jest na wyciągnięcie ręki, a zatem - złodziej ma do niej łatwiejszy dostęp. Jeśli senior musi pójść po pieniądze do banku - to zawsze istnieje szansa, że po drodze zacznie coś podejrzewać, albo pracownik banku zwróci uwagę, że może chodzić o próbę kradzieży.
Pod koniec grudnia 2015 roku, liczba kont bankowych w Polsce wyniosła 39 milionów 700 tysięcy. Według szacunków ekspertów, 80% Polaków ma już takie konta. A to znacznie bezpieczniejsze, niż trzymanie gotówki w domu. Do innych krajów Unii Europejskiej jednak jeszcze trochę nam brakuje - średnio, 90% obywateli zachodnich krajów Europy posiada konto bankowe.

 

Bartłomiej Ważny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe