Niedziela, 16.12.2018, imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Chełm: Będzie strajk pielęgniarek? To niewykluczone.

  • 10.07.2018, 14:04
Chełm: Będzie strajk pielęgniarek? To niewykluczone.
Trwa strajk pielęgniarek w samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 4 w Lublinie. Od łóżek pacjentów odeszło około 400 sióstr. Pomagają tylko w przypadkach, kiedy zagrożone jest życie pacjentów. Strajk koleżanek po fachu popierają pielęgniarki z naszego regionu.

Mówi Iwona Domańska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, który działa w chełmskim szpitalu.


Lubelska placówka to nie jedyny szpital, który w ostatnim czasie ma problem z personelem medycznym. Na zwolnienia lekarskie masowo idą pielęgniarki na Podkarpaciu. Te z Chełma też nie wykluczają protestu.

Pielęgniarki domagają się wzrostu pensji zasadniczej, te z Lublina - o półtora tysiąca złotych brutto. I zapowiadają, że nie przerwą strajku, dopóki ich postulaty nie zostaną zaakceptowane.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe