Sobota, 21.07.2018, imieniny: Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Chełm liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje.

  • 9.07.2018, 10:08
  • DSO
Chełm liderem w pozyskiwaniu środków unijnych na inwestycje.
Tak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego jeśli chodzi o miasta na prawach powiatu. Statystyka dotyczy projektów zrealizowanych do tej pory w ramach partnerstwa w latach 2014-2020.

Według wyliczeń GUS-u na jednego Chełmianina przypada kwota 3726 złotych

Jak mówi prezydent Chełma Agata Fisz - pomimo tak dobrego wyniku, miasto w dalszym ciągu składa wnioski na kolejne projekty.  Różne zestawienia pokazują, że przynosi to wymierne efekty.

A jak przedstawia się sytuacja w innych miastach naszego regionu?

Lublin też może pochwalić się dobrym wynikiem. Z kwotą 2579 złotych jest w czołówce miast wojewódzkich. Dużo gorzej w tym zestawieniu wypadła Biała Podlaska z kwotą 364 złotych na jednego mieszkańca oraz Zamość, który znalazł się na 5 miejscu od końca z wynikiem 251 złotych.
 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
cyt
cyt 11.07.2018, 14:00
jakieś źródło tej informacji?

Pozostałe