Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama
Reklama

Proboszcz 4 razy dziennie raczy chełmian "kurantami"

Od początku maja, z dzwonnicy Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Chełmie, rozlega się nie tylko dźwięk dzwonów. Okoliczni mieszkańcy 4 razy dziennie mają okazje wysłuchać, dobiegających z głośników z dzwonnicy, religijnych pieśni - o 7:00, 13:00, 17:00 i 21:00.
Proboszcz 4 razy dziennie raczy chełmian "kurantami"

W okolicach Górki Chełmskiej można teraz usłyszeć najważniejsze pieśni religijne - o kilku, pełnych godzinach, w ciągu dnia. I tak, np. o 7:00 rano, rozlega się pieśń 'O Maryjo, witam cię'. O 13:00 - hymn 'Cześć chełmskiej Maryi', o 17:00 - emitowana jest pieśń 'Chwalcie łąki umajone', a punkt 21:00 - 'Bogurodzica'. 

Pieśni religijne są emitowane ze specjalnych głośników. Jak powiedział nam proboszcz parafii - ksiądz Andrzej Sternik - takie 'elektroniczne kuranty' ma już wiele parafii w całej Polsce, w tym - wiele sanktuariów. 

Hymny i pieśni będą teraz emitowane już na stałe z Bazyliki.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Jik 19.05.2018 17:21
Oburzaja sie brajanki, dżesiki i ich super rodzice, jeżdżący na codzień turbogolfami puszczajac na full disco polo. To ja wolę dzwony.

Joka 19.05.2018 16:02
I co? Przeszkadza brajankom i dżesikom? Niech gra, lepsze to niż łupanie disco polo z aut na LCH.

Styl 19.05.2018 11:45
A ja jestem zadowolona. Bardzo mi sie to podoba, wiadomo ktora godzina i specjalnie okno otwieram zeby posluchac. Ciekawe jakie negatywne opinie o tym Pan slyszal bo ja same pozytywne... I co teraz?

kori 19.05.2018 08:44
B gdyby wyli Muezini to byłoby p i ę k n i e i tak "europejsko

Opinia 18.05.2018 14:52
Oni są nie poważni. XXI wiek a ludzie dalej wierzą w takie zabobony? Rano chcę się wyspać a nie słuchać trąb bo księżulo tak chce. Puszczają jakieś religijne melodyjki, ale może nie każdy jest wierzący i nie chce tego słuchać. Jak ja bym sobie wywiesił na dach głośniki i zaczął grać hard metal (bo tak mi się podoba) to mohery i księżulo w ciągu kilku minut by z petycją przylecieli. Niech to zlikwidują bo pójdą petycje. Spotkałem się z dużą liczbą negatywnych głosów w tej sprawie.

Admin 17.05.2018 15:37
Grajcie i bijcie w tą dzwonnicę i tak wam to nic nie pomoże. Puście Zenka większy pożytek

Kryslc 17.05.2018 14:47
O skur synu, czy Chełm już całkiem przejęły klechy. Do tej pory myślałem że jak rządzi SLD to paly nie będą mocno przeginac.

Radio Bon Ton - obserwuj nas w Wiadomościach Google
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: SpinofoniaTreść komentarza: Bardzo dziękujemy i polecamy radio! SpinofoniaData dodania komentarza: 27.04.2026, 14:08Źródło komentarza: Wieczorna ROCKosfera #414 - przegląd nowinek i odkryć muzycznychAutor komentarza: HubertTreść komentarza: Super,dziekuje. Pozdrawiam Hubert W.Data dodania komentarza: 26.04.2026, 14:35Źródło komentarza: Natura kwitnie! - 25.04.2026 - PozytywkaAutor komentarza: KrychaTreść komentarza: Spokojnie, jeszcze trochę i będzie zmiana władzy w Chełmie! Nowa ekipa posprząta po Jakubie Banaszku!Data dodania komentarza: 16.04.2026, 07:44Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: JanTreść komentarza: Miasto nie mówi że plany są sprzed 25 lat. Mały szczegół zwęzić ulice wywalić chodniki jak na Marszałkowskiej w Warszawie ciekawe kto za to zapłacData dodania komentarza: 13.04.2026, 18:28Źródło komentarza: Wiadomości lokalne. Miasto zapewnia o normach, mieszkańcy zgłaszają zastrzeżenia – ul. Grunwaldzka w ChełmieAutor komentarza: krystynaTreść komentarza: Bardzo ciekawy i pasjonujący wywiad, Pani Elżbieta wypowiada się z ogromną pasją, widać że wie co z czym się je i posiada wiedzę na ten temat. Materiał niezwykle przyjemny w odbiorze oraz przydatny, dziękujęData dodania komentarza: 10.04.2026, 22:30Źródło komentarza: Audioportret - Elżbieta Rybak i zaproszenie na jej RODOS ;-)
Reklama
test