Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

WOPR szuka ratowników

  • 16.04.2018, 09:04
WOPR szuka ratowników
Jak co roku, w naszym regionie istnieje możliwość, że nad zalewami i jeziorami będzie pracowało zbyt mało ratowników wodnych. Chełmski oddział Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego już teraz stara się pozyskać nowych rekrutów.

W ubiegłym sezonie - tutejszy WOPR zatrudniał 70-ciu ratowników. W tej liczbie były też osoby dbające o bezpieczeństwo w chełmskim aquaparku. Już wiadomo, że w tym roku zapotrzebowanie na takie osoby będzie jeszcze większe, a to w związku z nowymi zapisami Prawa Wodnego, które wymagają większej liczby ratowników, dyżurujących nad wodą. 


Mówił Andrzej Klaudel, szef chełmskiego oddziału WOPR-u.

Zbyt mała liczba ratowników to zresztą problem w całej Polsce. Nawet nad morzem, gdzie zarobki są dwukrotnie wyższe niż u nas, brakuje chętnych do pracy. Nad Bałtykiem zarabia się około 5 tysięcy zł na miesiąc, kiedy u nas - 2,5 tysiąca. Chełmski WOPR będzie organizował szkolenia dla osób, chcących pracować nad zalewami.

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe