Środa, 19.12.2018, imieniny: Beniaminy, Dariusza, Gabrieli

Międzynarodowa Konferencja pt. „Dziecko w rodzinie dawniej i dziś”

  • 12.03.2018, 12:13
Międzynarodowa Konferencja pt. „Dziecko w rodzinie dawniej i dziś”
W najbliższą środę, 14 marca, w Chełmskiej Bibliotece Publicznej przy ulicy Partyzantów 40, odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Naukowa pod tytułem 'Dziecko w rodzinie dawniej i dziś'.

W trakcie konferencji, zostanie poruszona tematyka dotycząca roli rodziny w dawnych czasach, rodziny w społeczeństwie, aktualne problemy rodziny, a także geneza i ewolucja praw dziecka.  Wydarzenie organizuje Katedra Historii Ustroju i Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Zespół Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie przy współpracy z Młodzieżową Radą Miasta. Początek konferencji o godzinie 9:00.

Mając na względzie fakt, iż w bieżącym 2018 roku mija 40 rocznica zgłoszenia przez Polskę do Komisji Praw Człowieka ONZ projektu Konwencji o Prawach Dziecka - dokumentu, który został przyjęty jednomyślnie przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych i stanowi dziś najważniejszy w całym światowym systemie prawnym akt odnoszący się do praw i wolności dziecka - Organizatorzy postanowili uczcić to wydarzenie.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe