Sobota, 24.03.2018, imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna

III Ekstremalna Droga Krzyżowa startuje 23 marca

  • 8.03.2018, 15:05 (aktualizacja 12.03.2018 15:03)
  • DSO
III Ekstremalna Droga Krzyżowa startuje 23 marca
Już po raz trzeci w Chełmie odbędzie się Ekstremalna Droga Krzyżowa na trasie Chełm - Skierbieszów (44km).

Ekstremalna Droga Krzyżowa wyrusza 23 Marca, a rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 19:00 w Parafii p.w. Przenajświętszej Trójcy znajdującej się przy ul. Plac Jana Pawła II 2.

Start: Chełm - Parafia Przenajświętszej Trójcy

Koniec: Skierbieszów - Parafia Wniebowzięcia NMP

Organizatorzy zapraszają wszystkich pełnoletnich, chętnych do wyruszenia w niezwykłą i ekstremalną podróż! Ekstremalną, ponieważ trzeba pokonać trasę 44 km w nocy. Samotnie lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, by człowiek opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, jestem, bo chcę się z Tobą spotkać.

W tym wyzwaniu najważniejsze jest dotarcie do granicy bólu. Do momentu, w którym wszystko mówi: czemu nie jestem w domu, w ciepłym łóżku. Ten, kto przekracza tę granicę, opuszcza strefę komfortu. Otwiera się na nowe wyzwania. A to daje szansę na kolejne decyzje o zmianie życia.

Kto może i powinien iść na EDK

1. EDK to wydarzenie duchowe, a nie tylko religijne. Dotyka duszy i dlatego dotyczy każdego człowieka.

2. Na EDK nie pytamy się, czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny, albo nie. To nie jest ważne. Ważne jest nie to, kim jesteś, ale to, kim możesz się stać. To wyzwanie dla ludzi, którzy szukają w życiu czegoś więcej—sensu i nowego pomysłu na siebie.

3. Zniechęcamy osoby, które myślą, że jakoś to będzie. Że jak nie będą miały siły, to ktoś im pomoże. Zniechęcamy ludzi zamkniętych, którzy nie szukają nowych pomysłów na siebie. Zniechęcamy ludzi, którzy oceniają innych i uważają siebie za lepszych od nich.

4. W EDK nie chodzi o sport. To nie jest przygoda. To jest droga do spotkania ze swoją duszą. Z Bogiem.

5. EDK jest świetnym rozważaniem dla ludzi, którzy dużo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Ta kumulacja daje okazję do gruntowanego przemyślenia siebie.


Informacje o trasie znajdują się pod adresem:

https://www.edk.org.pl/trasa-edk/1377


Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA, która zajmuje się informowaniem, promowaniem (NIE jest organizatorem), prowadzi też stronę wydarzenia na Facebooku, chętnie udzieli dalszych informacji:

Mariusz 501 599 688

facebook.com/CHELM.EDK/


Deklaracja uczestnictwa na oficjalnej stronie wydarzenia:

https://my.edk.org.pl/pub/edk/0DEwtLxvug6i/zapisy/formularz

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe