Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

700 tysięcy złotych dla Rejowca Fabrycznego i prawie pół miliona dla Wojsławic. Urząd Wojewódzki dofinansował remonty dróg.

  • 8.03.2018, 14:23 (aktualizacja 09.03.2018 09:52)
700 tysięcy złotych dla Rejowca Fabrycznego i prawie pół miliona dla Wojsławic. Urząd Wojewódzki dofinansował remonty dróg.
Urząd Wojewódzki w Lublinie przekazał dofinansowania dla samorządów, na budowę dróg i zabezpieczenie wąwozów. W puli było łącznie 41 milionów zł. To w ramach tegorocznej edycji Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Na liście obdarowanych samorządów, znalazło się kilka gmin z naszego regionu.

Gmina Wojsławice otrzymała 480 tysięcy, a to połowa kosztów przebudowy jednej z dróg. Chodzi o trasę z Witoldowa Starego, do Majdanu Trościanki, o długości prawie dwóch kilometrów. Samorząd gminy Rejowiec Fabryczny dostał wsparcie w wysokości 700 tysięcy zł, na przebudowę drogi gminnej Toruń-Gołąb-Nikodemówka. To również połowa całej kwoty, którą trzeba będzie wydać na remont. Gmina Gorzków otrzymała 111 tysięcy zł, na zabezpieczenie wąwozów lessowych przed erozją.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
yoyo
yoyo 9.03.2018, 11:07
Raczej z Witoldowa do Starego Majdanu i Trościanki

Pozostałe