Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Świstun i Hełmiatka zwiastują wiosnę. Rzadkie gatunki kaczek zaobserwowano na Żółtańcach

  • 8.03.2018, 13:59 (aktualizacja 08.03.2018 14:10)
Świstun i Hełmiatka zwiastują wiosnę. Rzadkie gatunki kaczek zaobserwowano na Żółtańcach
Pierwsze oznaki wiosny, jak zwykle przynoszą zwierzęta. Oprócz rzadkich gatunków kaczek, w naszych okolicach można już usłyszeć śpiew skowronków

W ostatnich dniach, bardzo rzadki widok, w okolicach zalewu Żółtańce, zaobserwował Robert Wróblewski - starszy strażnik, z chełmskiego oddziału, Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Co tam zobaczył?


Kaczka Hełmiatka jest jedną z najładniejszych i najrzadszych kaczek występujących w naszym kraju, z tego względu jest gatunkiem chronionym. Obok Hełmiatki, także zaobserwowany w naszych okolicach Świstun jest gatunkiem wymienionym  w Polskiej czerwonej księdze zwierząt, jako wymagający szczególnej troski.

Wiosnę bez wątpienia zwiastują także skowronki, które również - od kilku dni - można już usłyszeć, nie tylko w Chełmie.

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe