Sobota, 15.12.2018, imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny

Jak wybrać sposób ocieplenia poddasza?

  • 5.03.2018, 15:14
  • artykuł partnera
Jak wybrać sposób ocieplenia poddasza?
Nie od dzisiaj wiadomym jest, że mieszkanie we własnym domu, najlepiej takim z ogródkiem, altanką i garażem, jest dla wielu z nas wyznacznikiem komfortu. Szczególnie w czasach wielkiego zagrożenia smogiem i zmęczeniem przebywania w mieście. Jednak zanim nasze nowe miejsce zamieszkania stanie się wygodne, trzeba włożyć wiele pracy w jego wykończenie.

Jak wykonać ocieplenie poddasza pianką?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym najlepiej ocieplić poddasze, aby nie tylko stanowiło dobrą termoizolację, ale również nie było łatwopalne, chroniło powierzchnię dachu przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi oraz oszczędziło pracy i kosztów. Najłatwiej spytać o to fachowców, którzy zaprezentują nam całą gamę różnych rozwiązań. Jednak niejeden z nas woli najpierw sam zapoznać się z tematem. Najczęściej wybierana wełna mineralna zostaje wyparta przez nowe rozwiązania, o których pokrótce opowiemy.

Co należy najpierw sprawdzić?

Jest kilka ważnych parametrów, które należy sprawdzić przed wybraniem odpowiedniego sposobu ocieplenia poddasza. Pierwszym, który rzuca się na myśl, jest oczywiście termoizolacja (zarówno w zimie, jak i w lecie), a co za tym idzie, oszczędność energii. Szacuje się, że przez nieszczelność poddasza traci się nawet 30% ciepła.  Nie jest to mało, co przyzna nawet największy laik. Za termoizolacją idzie odporność na wilgoć i pleśń, a nie od dzisiaj wiadomo, że pleśń jest przyczyną wielu chorób, chociażby układu oddechowego czy alergii. Ważnym czynnikiem będzie również reakcja z ewentualnym ogniem i stopień wydzielania toksycznych gazów. Nie należy zapominać także o modnej dzisiaj (i bardzo słusznie!) ekologii. Czyli gospodarka odpadami, toksyczność i wpływ na zdrowie. Na koniec warto porównać cenę za metr ocieplenia i trwałość wykonania, co niewątpliwie przekłada się z czasem na koszt, np. konserwacji.

Czy warto zainwestować w ocieplenie poddasza pianką?

Powyższe parametry pozwolą nam stosunkowo łatwo przekonać się, który ze sposobów ocieplenia naszego poddasza będzie dla nas najlepszy. Oczywiście nie musimy sami tego robić, wystarczy zwrócić się do specjalistów, którzy nie tylko fachowo doradzą, ale także dokonają potrzebnych obliczeń. Pianki ociepleniowe są już od jakiegoś czasu dostępne na rynku, a technologie ciągle się rozwijają. Dlatego popularna wełna mineralna zostanie zapewne z czasem wyparta przez bezpieczniejszą i trwalszą piankę. Chociaż jeśli zależy nam jedynie na zminimalizowaniu kosztów na krótki czas, to zapewne wybierzemy tradycyjne metody ocieplenia. Warto jednak spojrzeć na sprawę wykończenia domu jak na inwestycję i rozłożyć koszty na wiele lat. W ten sposób przekonamy się, że lepiej wydać jednorazowo większą sumę, niż co kilka lat dokładać mniejszą, za to sumującą się w ogromny koszt. Niebagatelną rolę spełnia również sposób kładzenia ocieplenia poddasza. Wyspecjalizowany zespół, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt i narzędzia zagwarantuje nam trwałość i estetyczność wykonanej pracy. Szczególnie widać to na przykładzie nowoczesnych pianek do ocieplenia, które nakłada się w sposób natryskowy.

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe