Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

MPGK wprowadza nowy cennik za wywóz smieci do PSZOK-ów

  • 12.01.2018, 10:30
  • DSO
MPGK wprowadza nowy cennik za wywóz smieci do PSZOK-ów
Na stronie internetowej Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Chełmie, pojawił się nowy cennik opłat za usługi obejmujące gospodarkę odpadami. Wprowadzono cennik opłat za wywóz odpadów ponad limit. Chodzi o śmieci, które będą trafiać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Co do nowego sposobu segregowania śmieci na terenie Chełma - to MPGK kończy już przygotowywać materiały reklamowe, które w łatwy i czytelny sposób, wyjaśnia chełmianom, na jakie frakcje będą teraz dzielone śmieci.

Na naszej antenie, mówił już o tym wiceprezydent Chełma - Józef Górny:


W brązowe worki zbierane będą odpady bio-degradowalne. W przypadku domów jednorodzinnych, pozostanie dotychczasowa  frakcja zielona - czyli skoszona trawa i inne odpady z ogrodu czy z sadu. W sezonie grzewczym, nadal zbierany będzie popiół, a ostatnim rodzajem odpadów - są te wielkogabarytowe.
W najbliższych dniach informacje o nowym sposobie segregowania odpadów, powinny trafić do mieszkańców. Pojawią się także na stronie internetowej MPGK-u.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
longin
longin 12.01.2018, 12:43
Jak będą tak utrudniać zbiórkę i wywóz śmieci , to można się spodziewać dużej utylizacji śmieci w kotłach CO i co za tym idzie
pogorszenia się jakości powietrza w Chełmie.

Pozostałe