Poniedziałek, 23.07.2018, imieniny: Sławy, Sławosza, Żelisławy

Poleski Park Narodowy zaprasza na 'Czahary' czyli zarośla na bagnach

  • 12.01.2018, 10:03
  • DSO
Poleski Park Narodowy zaprasza na 'Czahary' czyli zarośla na bagnach
W Poleskim Parku Narodowym powstała pierwsza ścieżka dydaktyczna na terenie kompleksu Bagna Bubnów. Nazwa nowo powstałej ścieżki – 'Czahary” – oznacza porośnięte krzewami mokradła. Ludność na wschodnich ziemiach I Rzeczypospolitej używała tego słowa już w XVII wieku.

Trasa prowadzi przez otwarte tereny torfowiska, a częściowo przez okalające je od północy lasy. Rozpoczyna się i kończy za wsią Zastawie, przy wieży widokowej. Dostępna jednak będzie również od strony Kulczyna i Wincencina.

Na odwiedzających czeka specjalnie przygotowana infrastruktura: wieże widokowe, zadaszenia, platformy widokowe i miejsca postojowe. Znaczna część ścieżki  przebiega po specjalnie przygotowanych kładkach, które pozwolą przejść przez bagna suchą stopą, a jednocześnie - chronią wrażliwą przyrodę torfowisk.

Na trasie o łącznej długości 6,5 km, znajduje się 5 przystanków. Prawie 750 tysięcy złotych, czyli 85% kosztów inwestycji, to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Przez kilka lat ścieżka będzie udostępniana bezpłatnie.

 

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe