Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

19 stycznia Chełm świętuje 626. urodziny!

  • 11.01.2018, 08:15 (aktualizacja 17.01.2018 12:50)
19 stycznia Chełm świętuje 626. urodziny!
Urząd Miasta zaprasza na uroczyste obchody 626. urodzin miasta z udziałem twórców, animatorów i mecenatów kultury Chełma.

Głównym punktem wydarzenia będzie wręczenie nagród  w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury im. Kazimierza Andrzeja Jaworskiego. W tym roku statuetkę KAJ-a w kategorii 'twórca' otrzyma Oganes Kazarian - malarz pochodzenia armeńskiego, mieszkający od wielu lat w Uhrze pod Chełmem. W kategorii 'animator kultury' zwyciężył Bogdan Depta. Mecenasem kultury w tym roku zostało Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Chełmie. Dwie, specjalne nagrody za całokształt twórczości trafią natomiast do pisarza - Longina Jana Okonia, oraz do dyrygentki - Moniki Wolińskiej.

Podczas obchodów nie zabraknie urodzinowego tortu, można będzie także zobaczyć prace Oganesa Kazariana i Andrzeja Gorzelewskiego.

Uroczystości rozpoczną się w piątek 19 stycznia o godzinie 14:00 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej. Zaproszenia dla mieszkańców zainteresowanych udziałem w wydarzeniu są do odebrania w Wypożyczalni Głównej ChBP od 15 stycznia. (aktualizacja 17.01.2018 - WSZYSTKIE ZAPROSZENIA ZOSTAŁY JUŻ ROZDANE)

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe