Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Lubelska książka kucharska - Urząd Marszałkowski wydaje „W krainie lubelskich produktów tradycyjnych”

  • 10.01.2018, 10:58
Lubelska książka kucharska - Urząd Marszałkowski wydaje „W krainie lubelskich produktów tradycyjnych” fot/lubelskie.pl
Urząd Marszałkowski w Lublinie, po kilku latach powrócił do wydawania katalogu "W krainie lubelskich produktów tradycyjnych”. Publikację śmiało można nazwać książką kucharską. Jej wersję elektroniczną można już pobrać z Internetu.

Na 300 stronach znajdują się nie tylko opisy lokalnych, staropolskich przysmaków, ale również przepisy pomocne w samodzielnym wykonaniu potraw.

Zachęcam Państwa do sięgnięcia po tę wyjątkową publikację i odbycia podróży sentymentalnej, może do lat dzieciństwa, może do czasów znanych z opowieści dziadków czy literatury – mówi marszałek województwa Sławomir Sosnowski. – Warto przy okazji uświadomić sobie, że nas, mieszkańców Lubelskiego, ukształtowały stulecia współistnienia obok siebie różnych nacji, tradycji, religii i kultur. Temu właśnie nasza lokalna kuchnia zawdzięcza wyjątkowość i niepowtarzalny charakter.

Jest kilka dań i produktów z naszych okolic: chełmski makaron jajeczny, chmiel krasnostawski, golasy izbickie, a także jabłczanka i tymianek z Fajsławic, zupa chłopska fajsławicka oraz ser w popiele, znany jako 'Popiołek z Krupego”.

Pełną wersję katalogu 'W krainie lubelskich produktów tradycyjnych” znajdziecie  TUTAJ

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe