Wtorek, 24.04.2018, imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Włodawa zaprasza na XVII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem

  • 9.01.2018, 14:12 (aktualizacja 19.01.2018 12:49)
  • DSO
Włodawa zaprasza na XVII Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem
27 stycznia 2018 r., rozpoczęcie konkursu festiwalowego o godz. 10.00 - Włodawski Dom Kultury, al. J. Piłsudskiego 10. Koncert laureatów o godz. 14.

„Festiwal Kolęd i Szczodrywek nad Bugiem” jest od wielu lat wyjątkowym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Starostwo Powiatowe we Włodawie i Włodawski Dom Kultury, a także Fundację Wrota Europy. Ukazuje on specyficzny, pograniczny repertuar pieśni oraz obyczajów bożonarodzeniowych wschodnich regionów Polski oraz sąsiadujących z nimi regionów Ukrainy i Białorusi. Głównym celem festiwalu jest pielęgnowanie wielokulturowości Polesia z jego wyjątkowym językiem, obyczajami i obrzędowością związanymi z obchodami świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczestnicy wykonują jedną kolędę w języku polskim, a drugą w ukraińskim lub białoruskim. Impreza ma zasięg międzynarodowy i jest już rozpoznawalna i oczekiwana przez wykonawców i publiczność.

Do tegorocznej XVII edycji festiwalu zakwalifikowanych zostało 19 zespołów, z których 4 przybędzie z Ukrainy, 2 z Białorusi, a pozostałe z całego województwa lubelskiego. Patronat honorowy nad tegorocznym festiwalem objął Sławomir Sosnowski - Marszałek Województwa  Lubelskiego.

dso_
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe