Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmie

  • 12.01.2018, 14:15
26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chełmie
Już w niedzielę 14 stycznia 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Sprawdźcie, co z tej okazji będzie się działo w Chełmie.

W niedzielę 14 stycznia w całym kraju i poza jego granicami Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra swój dwudziesty szósty koncert. Te szczególne dźwięki będą emitowane dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków. Zajmie się tym m.in. 120 tysięcy wolontariuszy skupionych w 1700 sztabach w Polsce i kilkunastu innych krajach świata. W Chełmie rolę koordynatora po raz trzynasty pełni Automobilklub Chełmski, a głównymi sponsorami chełmskiego sztabu są ponownie firmy MELIX Zbigniewa Milewskiego i AZART Jana Kwiatkowskiego.

Orkiestrowe granie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczną licytacje w Radiu BON TON. Odbędą się one w piątek i sobotę (12-13 stycznia) w godz. 10:00-13:00 na 104,9FM. Wylicytować będzie można m. in. prestiżowe numerowane złote serduszka chełmskiego sztabu, kursy prawa jazdy, orkiestrowe gadżety (w tym kubki i koszulki z podpisem Jurka Owsiaka) oraz kilka atrakcyjnych niespodzianek. Pieniądze pozyskane podczas radiowych licytacji są od lat ważnym składnikiem zebranej w Chełmie kwoty. Licytacje to również znakomita okazja do zaprezentowania pozytywnego wizerunku swojej firmy na antenie radiowej. Przedmioty na licytacje pozyskał sztab WOŚP Automobilklubu Chełmskiego.

WOŚP MUZYCZNIE
Piątek 12 stycznia godz. 17:00 sala koncertowa Państwowej Szkoły Muzycznej przy ul. Lubelskiej 3
W koncercie „Gramy bo lubimy!” wystąpią uczniowie, nauczyciele, absolwenci oraz zaproszeni goście. Koncert poprowadzi znakomita chełmska pianistka i nauczyciel szkoły Lidia Stachniuk. W programie muzyka nie do końca poważna, świąteczna i trochę klasyki. Koncert organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna. Wstęp za dowolny datek do puszki.

Piątek 12 stycznia godz. 19:00 Decaffencja
W koncercie „WOŚP Folk” zaprezentuje się czołówka lokalnych wykonawców muzyki folkowej. W kolejności wystąpią Cuda Wianki, To i Owo, Good Band i Kataryna. Koncert organizuje kapela Kataryna i Stowarzyszenie WeRwA. Bilety w cenie minimum 15 zł, a rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 508 788 878.

Sobota 13 stycznia godz. 17:00 Chadek
W koncercie „Chełmscy muzycy dla WOŚP” wystąpią same znakomitości lokalnego rynku muzycznego. W kolejności pojawiania się na scenie będą to Bimber Boys, Kataryna, Klimat W, Arias, a w finale kultowa Rdza. Wstęp w cenie minimum 10 zł wrzucanych do orkiestrowej puszki. Koncert organizuje Chełmski Dom Kultury.

Kierowcy na start!
Na orkiestrowe atrakcje mogą też liczyć pasjonaci motoryzacji. Automobilklub Chełmski zaprasza do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Chełmie i Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Lublinie przy ul. Grygowej 32, gdzie odbędą się samochodowe jazdy sprawnościowe. Imprezy rozpoczną się o godz. 10.26. Są otwarte dla wszystkich kierowców posiadających prawo jazdy i dysponujących sprawnym, dopuszczonym do ruchu samochodem. Rywalizacja będzie się odbywała w czterech klasach pojemnościowych i w klasyfikacji generalnej. Wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane upominki. Dobra zabawa i duże emocje gwarantowane. Wpisowe w wysokości minimum 30 zł wrzucane do orkiestrowej puszki.

Nauka pierwszej pomocy, bieg i zdrowy festyn na deptaku
W niedzielę w godz. 10:30 – 13:00 na deptaku odbędzie się festyn „Zdrowo i bezpiecznie”. Zaprezentuje się kilka firm z kręgu szeroko pojętego zdrowego trybu życia. Chełmska Stacja Ratownictwa Medycznego będzie uczyła udzielania pierwszej pomocy oraz pokaże wyposażenie karetki ratującej życie. Będą konkursy i licytacje. Będzie się można posilić znakomitą grochówką, a chętni będą mogli własnoręcznie upiec kiełbaskę na „przenośnych” ogniskach. Oczywiście za datki do orkiestrowej puszki.

O godz. 11:00 nastąpi start biegu „Sie biega, sie pomaga”. Trasa biegu wynosi 5 km, a zapisów można dokonywać na stronie chelmbiega.pl. W finale imprezy na deptaku planowany jest widowiskowy pokaz akcji ratowniczej podczas pozorowanego wypadku drogowego. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewni Krzysztof Matera, który m. in. przedstawi część muzycznych fascynacji swojego ojca Mariusza. Planowany jest przyjazd motocyklistów z klubu Niedźwiedzie Wschodu.

Muzyka i taniec w hali  oraz „Światełko do nieba”
W finałową niedzielę 14 stycznia od godz. 15:00 w Miejskiej Hali Sportowej będzie czekało mnóstwo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców miasta. Występy taneczne i wokalne grup Estrady Dziecięcej, Chadeku i MDKu, zabawy z Pokusą, fotobudka, plac zabaw, pokazy speed-balla, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Na scenie zaprezentuje się znany wykonawca z kręgu muzyki disco polo YAROO. Wystąpi zespół „na szybko” złożony z uczniów i nauczycieli ZSEiM oraz chór Rapsodia z II LO. Przed halą odbędzie się  oficjalne zakończenie chełmskiego finału, czyli „Światełko do nieba”. Jednak w Chełmie będzie ono trochę inne niż wszędzie, bo jeśli pozwolą warunki atmosferyczne w niebo zamiast fajerwerków wzlecą chińskie lampiony. Sztab Automobilklubu Chełmskiego jako pierwszy w Polsce już od dwóch lat organizuje „ciche” światełko, które nie powoduje dyskomfortu u zwierząt.

Morsy też grają!
Amatorzy lodowatych kąpieli z całego województwa spotkają się nad zalewem w Żółtańcach w niedzielę o godz. 14:00. W programie m. in. gorący poczęstunek, muzyka dyskotekowa i rozgrzewające małe co nieco. Imprezę wspiera Gmina Chełm.

Licytacje, rejestracja dawców szpiku
Podczas wszystkich imprez 26. Finału będą się odbywały licytacje wielu różnych ciekawych przedmiotów i usług. Jeśli coś nie zostanie sprzedane (a jest to baaardzo prawdopodobne) to po 15 stycznia znajdzie się na specjalnej aukcji na profilu WOŚPchełm na Facebooku.
Podczas sobotniego koncertu w Chadeku i niedzielnej imprezy w hali sportowej Fundacja DKMS z inicjatywy radnego Pawła Białasa będzie prowadziła rejestrację potencjalnych dawców szpiku kostnego. Warto się zarejestrować i … być może uratować komuś życie!

To jeszcze nie wszystko
Tradycją jest też to, że program chełmskiej Orkiestry jest rozbudowywany prawie „do ostatniej chwili”, więc jest bardzo prawdopodobne, że pojawią się jeszcze inne zamierzenia. Jednocześnie organizatorzy po raz kolejny apelują do firm, instytucji i osób prywatnych o wsparcie i współpracę przy organizacji 26. Finału. Wszystkich, którzy chcą zagrać w tej najweselszej orkiestrze świata np. przekazując jakieś przedmioty na licytację lub jakiś fajny pomysł prosimy o kontakt z koordynatorem chełmskiego sztabu WOŚP Grzegorzem Gorczycą pod numerem telefonu 502 342 117 lub e-mailem akchelmski@hoga.pl. Zapraszamy też do sztabu w sklepie Metro przy ul. Pijarskiej 5. Wszystkie nowe informacje na temat finału będą się pojawiały na profilu WOŚPchełm na Facebooku.

 

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe