Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Salon fryzjerski – jak powinien wyglądać?

  • 4.01.2018, 11:28
  • artykuł partnera
Salon fryzjerski – jak powinien wyglądać?
Każda firm powinna mieć swoją wizytówkę, która będzie zachęcać klientów do powrotu. Jednak w przypadku fryzjerstwa, tą wizytówką są nie tylko świadczone usługi, ale także wnętrza, które klientów witają. Do tego trzeba dodać jeszcze dobra reklamę i można rozkręcić doskonały biznes, który dobrze prowadzony, będzie przynosił ogromne zyski.

Trzeba jednak zacząć od wyżej podanego wyglądu i prezencji salonu fryzjerskiego, ponieważ to pierwsze wrażenie ma największe znaczenie, gdyż kształtuje stosunek oraz odbieranie miejsca przez potencjalnego klienta. Dlatego wynajmując lokum pod salon fryzjerski, trzeba zastanowić się, jak takowe urządzić. Mogłoby się wydawać, że to największe znaczenie mają świadczone usługi, jednak nawet najlepsza fryzjerka, miałaby mało klientów, jeśli przyjmowałaby w obskurnym lokalu w podejrzanej dzielnicy. Dlatego, pod tym względem należy myśleć przyszłościowo i inwestować w dobre położenie oraz wyposażenie salonu.

Wygoda klienta

Kupując wyposażenie do salonu warto pomyśleć o tym, że klientki spędzą tam trochę czasu, dlatego szczególnie ważne jest to, aby fotel fryzjerski były wygodne i komfortowe nawet przy długim siedzeniu. W przypadku np. prostowania keratynowego, trzeba się przygotować na przynajmniej 3 godzinny zabieg, dlatego wygoda ma tutaj fundamentalne znaczenie. Ważne znaczenie ma tutaj siedzisko, które powinno być wymodelowane oraz dobrze wyprofilowane. Duże znaczenie ma też regulacja wysokości, która pozwala na dostosowanie wysokości fotela do wzrostu osoby na niej siedzącej. W salonach fryzjerskich najlepiej sprawdzają się fotele obite eko skórą, ponieważ są najłatwiejsze w utrzymaniu czystości, odporne na uszkodzenia i zabrudzenia oraz bardzo ładnie i stylowo się prezentują.

Strefa poczekalni

Jeśli odwiedziłaś już nie jeden salon fryzjerski, to z pewnością zauważyłaś, że niekiedy strefa poczekalni jest dość skąpa, jeśli chodzi o wygodę oraz zabicie czasu, w oczekiwaniu na zabieg. Dlatego, zakładając swój własny salon, trzeba o tym pomyśleć. Nikt czekania nie lubi, więc trzeba ten czas w jakiś sposób umilić. Oczywiście w każdym salonie znaleźć można czasopisma. Zwykle jednak przeznaczone są one tylko dla kobiet. Warto pomyśleć o panach, którzy będą czekać na swoje kobiety oraz o pociechach. Dlatego zainwestuj w zarówno kobiece pisma jak i w te dla męskiej części oczekujących i dla dzieci, które bardzo się niecierpliwią oczekując na mamę. W przypadku dzieci, warto też pomyśleć o jakichś klockach oraz kąciku z malowankami i kredkami. 

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe