Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Jak prawidłowo dobrać buty do biegania?

  • 7.12.2017, 15:50 (aktualizacja 08.12.2017 09:51)
  • artykuł partnera
Jak prawidłowo dobrać buty do biegania?
Jak dzisiaj wygląda codzienne życie kogoś kto pracuje zdalnie? Najczęściej, podczas takiej pracy, nie chce się za bardzo ruszać z miejsca. Jedzenie zamawiane jest telefonicznie z dowozem, a zakupy przynosi kurier. Jest to bardzo wygodne i równocześnie niezdrowe. Coraz więcej osób, preferuje także jazdę samochodem, zamiast spaceru do miejsca docelowego. Coraz więcej siedzimy, a coraz mniej się ruszamy. Panuje jednak moda na sport, jeśli chodzi o media społecznościowe. Jednak taki szał mija zwykle, kiedy okazuje się, że trzeba się zmęczyć, a na drugi dzień są zakwasy.

Mimo wszystko, wszelkie niechęci powinno się pokonać, dla jednego, bardzo ważnego celu, jakim jest zdrowie. Jest ono dzisiaj na wagę złota. Przetworzone wszechobecne jedzenia, smog, chemia, którą wcieramy w ciało oraz leki, nie pozostają obojętne na ludzki organizm. Dlatego, dookoła jest coraz więcej przypadków raka oraz wszelkich schorzeń, co staje się wręcz plagą chorób. Nie znajdziesz osoby, która jest w 100% zdrowa. Zawsze jakaś przypadłość jest. Dlatego, trzeba dążyć do tego, aby nie dołączyć do tej wesołej grupy, czekających w kilometrowych kolejkach do specjalisty, który przyjmie ich za 20 lat. Czas zacząć działać.

Prawidłowe obuwie

Najczęściej wybieranym sportem jest bieganie, ponieważ jest ona najtańszy i można go wykonywać praktycznie wszędzie. Warto na początek spróbować, ponieważ nie wymaga on dużych nakładów finansowych, a jedynie chęci. Jeśli chcesz zacząć biegać, to musisz zdawać sobie sprawę, jak ogromne znaczenie ma tutaj to, co na stopie jest założone. W dzisiejszych czasach, mamy do wyboru multum wszelkiego rodzajów bajerów jeśli chodzi o obuwie. Licz się z tym, że buty, które wyglądają jak połączenie rakiety ze smoczą stopą, nie pomogą ci ani trochę w bieganiu jeśli nie będą do tego dostosowane. Bardzo ważne jest to, aby wiedzieć, jak wybierać obuwie. Kupując np. buty converse, musisz zwrócić uwagę na wiele kwestii jedną z nich jest to, jaki masz typ podbicia.

Jakie masz podbicie?

Buty powinny być dospawane do stopy pod każdy względem począwszy od wady postawy, wagi ciała aż do kształtu stopy. Tutaj jednak, przyjrzymy się procesowi wybierania butów na podstawie podbicia, a konkretnie jego typu. Dysponując podbiciem normalnym, powinieneś stawiać na buty typu stability. Będą one tłumić wstrząsy i jednocześnie trzymać stopę. Najczęściej mają zakrzywiony kształt. Dla niskiego podbicia, najbardziej optymalne będzie obuwie motion – control, które kontrolują ruch i usztywniają stopę. Dla tych, którzy podbicie mają wysokie, polecane są buty typu cushioned. Są one miękkie, elastyczne i amortyzują uderzenie stopy o podłoże. 

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe