Poniedziałek, 19.11.2018, imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła

Student PWSZ wyróżniony przez Linie lotnicze Enter Air

  • 7.12.2017, 09:10
Student PWSZ wyróżniony przez Linie lotnicze Enter Air
Linie Enter Air nagrodziły studenta z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie

Linie lotnicze Enter Air wyróżniły Jakuba Baderę, studenta III roku Mechaniki i Budowy Maszyn Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie, za wysokie osiągnięcia podczas Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski. Nagrodą była sesja symulatorowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie, gdzie młody pilot miał okazję zdobyć cenne doświadczenie pod okiem najlepszych.
Linie Enter Air były sponsorem czteroosobowej drużyny studentów PWSZ, która startowała w  46. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów. Jakub uzyskał najlepszą lokatę spośród swoich kolegów z drużyny (5. miejsce w klasyfikacji juniorów/ 16. miejsce w klasyfikacji seniorów), dlatego linie lotnicze postanowiły przyznać mu dodatkową gratyfikację.

Student wziął udział w sesji treningowej na samolocie Boeing 737-300, gdzie mógł doświadczyć jak wygląda lot i lądowanie samolotem komunikacyjnym. Oprócz procedur standardowego lotu, miał on także okazję zmierzyć się z awaryjnymi sytuacjami, które mogą zdarzyć się podczas lotu. Były to m.in.: awaria silnika na rozbiegu i hamowanie awaryjne, awaria silnika po starcie, ewakuacja samolotu na pasie, czy też podejście do lądowania w warunkach ograniczonej widzialności.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie przykłada dużą wagę, do tego, aby oferować możliwość kształcenia praktycznego. Zależy nam, aby studenci mieli możliwości zapoznania się z realiami pracy pilota i rozpoczęli zawodową karierę od razu po studiach. Współpraca z liniami lotniczymi Enter Air gwarantuje nam taką możliwość. To duża szansa dla naszych studentów, którzy mogą zdobywać cenne doświadczenie i uczyć się od najlepszych - mówi profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Sesja treningowa w centrum szkoleniowym Lufthansa Aviation Training w Berlinie możliwa była w ramach współpracy z Enter Air z PWSZ w Chełmie.  Dzięki porozumieniu absolwenci PWSZ w Chełmie mają szansę na zdobycie pracy na polskim rynku, w dynamicznej linii lotniczej, o ugruntowanej i stabilnej pozycji. Linie lotnicze Enter Air z kolei mają dostęp do rekrutacji wykwalifikowanych i pełnych pasji młodych pilotów.

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu radiobonton.pl. Grupa Wydawnicza Słowo Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe